Na téma

Brandnooz box květen 2016

6. července 2016 v 19:26 | Dragell
Mám pro vás další video plné ochutnávání potravin ať již novinek nebo těch, které jste třeba v regálech obchodů ještě neobjevili.


_________________________________________________________

Brandnoozbox březen 2016

2. května 2016 v 19:39 | Dragell
Hah, už to nemůžu déle oddalovat. Prostě mi nějaký šotek vlezl do počítače a zahrabal mi někam fotografie k dalšímu hodnocení potravin. Už týden pátrám a fotky nikdy. Takže snad pro tentokrát mé originální fotografie oželíte (a to jsem měla nachystaný i recept).

Balíček tentokrát přišel naplněný spoustou novinek, což mne velmi potěšilo. Navíc bylo v balíčku velké množství potravin a hlavně výborná různorodost. Jinak v průvodním dopise nám přibývá receptů - tentokrát jsme se dostali celkem na tři.

DIY Popraskané kraslice

27. března 2016 v 20:49 | Dragell
Takové maličké kreativní video, pokud jste kolem sebe ještě dostatečně nerozprostřeli ducha Velikonoc :)
_______________________________________________________________________

Brandnooz Box únor 2016

27. března 2016 v 8:52 | Dragell
A máme tu procházku dalším boxíkem a odhalím vám opět spoustu nových i již stálic v obchodních řetězcích.

Jako obvykle mne potěšil průvodní dopis, ve kterém kromě základních informací o potravinách v boxíku jsem našla i dva recepty pro využití některých potravin.


Ale pojďmě už nakouknout dovnitř :)


Racio Toast multigrain
Cena 32,90 Kč / 120 g
Značka Racio pro mne byla vždy symbolem něčeho zdravého, sama prezentuje tento výrobek jako vhodný doplněk vyvážené stravy, neboť je celozrnný. V takové chvíli ovšem otáčím obal a koukám dozadu na obsah pšenice, neboť je v ní díky modifikaci dnes tolik lepku, že mnohdy lidem ovlivňuje zdraví, aniž by o tom věděli. Co mne ovšem u tohoto výrobku zcela šokovalo, že je do toastů přidáván i samotný lepek. Pokud se nějaká potravina chce prezentovat jako zdravá, tohle je věc, kterou bych u ní opravdu neočekávala.

(Pokud vám lepek nedělá problémy, nechci vás odrazovat, ovšem po tom, co mám mezi přáteli několik lidí, kteří jej zkusili vysadit a zlepšily se jim jejich zažívací či kožní problémy, považuji lepek za něco, co do zdravé výživy nepatří.)

Boneco Majolka
Cena 24,90 Kč / 220 ml
Jak můžete vidět na fotografii, tak nám opravdu zachutnala - jen jsme chtěli ochutnat k obědu a sklenice dopadla takto poloprázdně. Jedná se o klasickou českou majonézu, která je opravdu jemná a chutná. Bez konzervantů, barviv a aromat.


Bohemia Vrrruby! solené
Cena 39,90 Kč / 130 g
Na trhu od února 2016
Na tyto bramborové lupínky byly vybrány opravdu velké kusy brambor. A hlavně ty velké vruby! Jak píše výrobce, tak jsou to brambůrky pro pořádný chlapy, ale i já si na nich perfektně pochutnala. A pokud hledáte poctivé bramborové lupínky, které navíc nejsou dělané na palmovém oleji, tak vám jistě tyhle padnou do oka (nebo do chuti?).

Havlík tyčinky Kornspitz
Cena 16,90 Kč / 90g
Na trhu od ledna 2015
Tak tyhle tyčinky opravdu moc nepotěšily. Netuším, zda je to standart nebo se mi do rukou dostala taková trošku připálenější várka, ale chuťově moc dobré nebyly.
Jinak se jedná o takové ty klasické tyčinky, do kterých je přidána speciální směs Kornspitz a jsou dále hodně sypané shora solí.

Wasa sandwich sýr s rajčaty a bazalkou
Cena 24,90 Kč / 30 g
Opravdu velmi milé překvapení mi přichystal tento sandwich s rajčaty a bazalkou. Jedná se vlastně o křupavou sušenku, která je naplněna krémem s příchutí sýru, rajčat a bazalky. Já na křupavé suché věci nejsem, ale po ukousnutí se vše spojí a vy máte pocit, jako byste právě jedli pizzu, perfektní. Možná jen opravdu hodně drobivé a škoda té vyšší ceny.


Chupa Chups Big Babol Strawberry
Cena 11,90 Kč / 27,5 g
Tak tyto žvýkačky jsem v přidaném průvodním listě neobjevila, nejspíše bonus? Už jsem se s nimi setkala v jednom z předchozích boxíků a tak jsem věděla, co čekat. Žvýkačky dobře chutnají, ale pouze během prvních pár minut a poté jsou spíše takovou gumou bez chutě. Ale tak dobrou gumou, že s ní můžete dělat obrovské bubliny, které jen tak neprasknou. Pokud tedy hledáte právě takovouto žvýkčku, sáhněte po Chupa CHups Big Babol.

7 Days cake bar jahoda
Cena 7,90 Kč / 30 g
Jemný a měkký piškotový řez naplněný jahodovým džemem. Chuťově výborná, nepřeslazená a příjemná svačinka, klidně by mohl být větší. Láká mne varianta s polevou a cena je více než příjemná.


Lipton citrón a zázvor
Cena 49,90 Kč / 40 g
Zázvorový čaj v pyramidkových sáčcích. Zázvor z čaje cítíte již ve chvíli, kdy sáček v šálku zaléváte vroucí vodou. Pak pět minut luhovat a dobrou chuť! Tedy zázvor je opravdu výrazný (v sáčku 49%), doplňuje jej jablko, šípek, čekanka, lékořice, skořice a citrusy. Je tak vytvořena opravdu zajímavá kombinace s důrazem na chuť zázvoru obalená v sladkých tónech.

Semtex Granátové jablko
Cena 35,90 Kč / 0,5 l
Já moc na energetické nápoje nejsem, většinou mi chuťově nesednou, ovšem tato limitovaná edice s příchutí granátového jablka mne mile překvapila. Nápoj je jemně perlivý. Líbí se mi možnost koupit i o polovinu menší balení, které mi přijde na povzbuzení dostačující.

White Bear Strawberry a White Bear Apple
Cena 24,90 Kč / 0,33 l
Na trhu od ledna 2015
Od White Bear se tentokrát objevily dva nealkoholické nápoje s příchutí jahody a jablka. Mezi jemně perlivými limonádami si asi každý najde tu svoji správnou příchuť, protože jedna je sladší (jahodová) a druhá kyselejší (jablko). Na druhou stranu jsou to přeci jen pořád ty sladké limonády s umělou příchutí, takže pokud máte rádi džusy, tak zůstaňte u opravdových ovocných nápojů.


Potravin bylo tentokrát opravdu hodně, na ledasčem jsme si doma pochutnali. Jako první za oběť padla Majolka se svojí dokonalou chutí. Také bych chtěla vyzdvihnout například Lipton zázvorový čaj, kde ten zázvor opravdu je. Jinak zde byla spousta mlsků na svačinku nebo pro návštěvy, které taktéž brzy zmizely.

Celkově mne balíček velmi potěšil, byly vybrány zajímavé výrobky. Na druhou stranu je škoda, že se neobjevilo více novinek a u většiny navíc chybí datum uvedení na trh, což by mne zajímalo. Nemůžu ale končit negativně a vyzdvihnu ještě zapojení limitovaného nápoje Semtex, protože některé limitky člověk ani nezachytí a tak nikdy neochutná.

______________________________________________________________

Brandnooz Box leden 2016

26. února 2016 v 22:16 | Dragell
Mám tu pro vás další balíček, tentokrát netradičně ne na videu, ale v článku. Copak tam na mě vykouklo? Rozhodně se neváhejte podělit o svůj názor na dané potraviny, pokud jste něco již vyzkoušeli.


Mixitka třešeň a mandle
Cena 39 Kč / 50 g
Na trhu od října 2015
Společnost Mixit jsem si oblíbila, jejich müsli je poctivé a kaše výborné, takže jsem na tyčinku byla zvědavá a mile mne v balíčku překvapila. Obal hlásí bez lepku, což v dnešní době jenom vítám. Jedná se o kombinaci mandlí a třešní, to vše dále dochucené o višně a datle. Křupavé, slaďoučké a přitom jemně kyselé, připomíná mi to nějakým tónem vánoční perníčky. Přesto mne chuť příliš neoslovila a tyčinka je trochu tvrdší (a není to oříšky :)).

MENTOS CHOCO karamel a bílá čokoláda a MENTOS CHOCO karamel a čokoláda
Cena 19,90 Kč / 38 g
Na trhu od ledna 2016
Známé menotsky, žvýkací bonbony v papírové tubičce. Jedná se o karamelový bonbon, který má uvnitř mléčnou nebo bílou čokoládu. Ačkoliv na ně moc nejsem, na můj vkus bývají mentosky lepivé a sladší, i přesto tyhle chuťově příjemně překvapily. Nemluvě o tom, že máma s tetou snědly skoro celé balení samy na posezení. Mě více zaujaly ty s mléčnou čokoládou, chutí připomínají tofifé. Zbytek domácnosti pro změnu ocenil ty s bílou čokoládu.

Ricola Meduňka
Cena 29,90 Kč / 50 g
Na trhu od září 2015
Osvěžující bylinné bonbony, které zvláště nyní v zimě prospějí a protáhnou krk. Bez lepku, laktózy, barviv a cukru, ale z výtažky z 13 bylin až ze švýcarských hor. Chuťově výborné, ale dají se sehnat i v dalších příchutích.


Maggi Rajská sladká a Maggi Písmenková
Cena 24,90 Kč / 0,75 l
Sáčkové polévky pro rychlejší vaření a to bez přidaných konzervantů a glutamátů. Rajská polévka byla sladší, ale hustá. Písmenková polévka také zachutnala a pobavila milými těstovinami, ocení jistě rodiny s dětmi. Chutné a jako rychlovka výborné.

Vitana jíška světlá
Cena 29,90 Kč / 190 g
Na trhu od ledna 2016
V balíčku se objevila také nová jíška od Vitany a to u některých tmavá a u nás v boxu jsme našli světlou. Je výborné, jak se poslední dobou tyto pomocníky v kuchyni snaží Vitana zlepšit a posunout na novou úroveň. Jíška je bez éček a konzervantů, ovšem musí se tedy uchovávat v lednici. Na druhou stranu praktičtější pro zahuštění, nehrudkuje, krásně se rozpouští.


Březňák 11
Cena 11,90 Kč / 0,5 l
Na trhu od ledna 2016
Světlý ležák, jedenácka s obsahem alkoholu 4,6%. České pivo vařené tradičním způsobem od roku 1933. Příjemně hořké s koncovkou, chutné.

ROTKÄPPCHEN demi sec
Cena 47 Kč / 0,2 l
Na trhu od října 2015
Šumivé víno z vinařské oblasti u Lipska z rodinné firmy fungující již od roku 1856. Německé víno nesoucí název Červená Karkulka. Sekt se ukrývá v poměrně malé lahvi, což je škoda. Na druhou stranu chuťově výborné, pří/jemně perlivý.

Pure Apple juice
Cena 27,90 Kč - 34,90 Kč / 250 ml
Na trhu od ledna 2015
Jablečná šťáva, nefiltrovaná se zákalem na dně, takže doporučuji před otevřením protřepat. Chuťově plný a vynikající ovocný nápoj. Využívá speciální metodu lisování, takže si udržuje perfektní chuť i bez předchozího zchlazení. Sice přírodní, kvalitní produkt, ovšem také za vyšší cenu.


Přiznám se, že tentokrát nevím, co z balíčku vybrat jako topovku, asi nejlepším výrobkem balíčku byl jablečný džus Pure, který mile potěšil, ale bohužel má vyšší cenu a mámy s tetou zabodovaly jistě mentosky.
Jinak pravidla BBoxu se trochu změnila a nyní místo potravin v hodnotě 330 Kč minimálně máme 8-10 nových potravin. Co jsem tedy tak zkusmo propočítávala, tak nyní jsme na 275 Kč, ovšem výrobků je 10.

Brandnooz Box prosinec 2015

26. ledna 2016 v 17:17 | Dragell
Konečně mám pro vás další potravinové video ještě tak trochu ve vánočním duchu, tak snad se ná vás ještě trošku přenese :)_____________________________________________________________________________

Návod na ozdobnou mašli

22. prosince 2015 v 13:38 | Dragell
Blíží se Vánoce a já mám pro vás přichystaný návod na velmi jednoduchou a přesto krásnou ozdůbku na dárky.
__________________________________________________________________________

Návod na podzimní obrazy

22. listopadu 2015 v 14:54 | Dragell
Chtěla bych vám dnes nejen ukázat výtvor, kterým jsem potěšila mámu na narozeniny, ale také návod na něj. Doufám, že se bude líbit a snad i přinese do vaší domácnosti novou ozdobu :)________________________________________________________________________________

Recept na nepečený zákusek s banánem a čokoládovým tvarohem

5. listopadu 2015 v 10:52 | Dragell
Dneska jsem si pro vás přpravila jeden jednoduchý recept na sladké mlsání :)________________________________________________________________________

DIY: Podzimní svícny

24. října 2015 v 16:20 | Dragell
Plánujete se svými kamarádkami halloweenský večírek a přemýšlíte nad dekoracemi? Samozřejmě nesmí chybět ani tajuplné osvětlení svíčkami, kdy potřebný efekt vám jistě pomůže utvořit můj návod na svícen. Navíc svícen jistě využijete jako běžnou dekoraci do svého pokoje, takže se na něj určitě nebude prášit po celý rok :)
_______________________________
 
 

ReklamaAutor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist