Březen 2016

DIY Popraskané kraslice

27. března 2016 v 20:49 | Dragell |  Na téma
Takové maličké kreativní video, pokud jste kolem sebe ještě dostatečně nerozprostřeli ducha Velikonoc :)
_______________________________________________________________________

Brandnooz Box únor 2016

27. března 2016 v 8:52 | Dragell |  Na téma
A máme tu procházku dalším boxíkem a odhalím vám opět spoustu nových i již stálic v obchodních řetězcích.

Jako obvykle mne potěšil průvodní dopis, ve kterém kromě základních informací o potravinách v boxíku jsem našla i dva recepty pro využití některých potravin.


Ale pojďmě už nakouknout dovnitř :)


Racio Toast multigrain
Cena 32,90 Kč / 120 g
Značka Racio pro mne byla vždy symbolem něčeho zdravého, sama prezentuje tento výrobek jako vhodný doplněk vyvážené stravy, neboť je celozrnný. V takové chvíli ovšem otáčím obal a koukám dozadu na obsah pšenice, neboť je v ní díky modifikaci dnes tolik lepku, že mnohdy lidem ovlivňuje zdraví, aniž by o tom věděli. Co mne ovšem u tohoto výrobku zcela šokovalo, že je do toastů přidáván i samotný lepek. Pokud se nějaká potravina chce prezentovat jako zdravá, tohle je věc, kterou bych u ní opravdu neočekávala.

(Pokud vám lepek nedělá problémy, nechci vás odrazovat, ovšem po tom, co mám mezi přáteli několik lidí, kteří jej zkusili vysadit a zlepšily se jim jejich zažívací či kožní problémy, považuji lepek za něco, co do zdravé výživy nepatří.)

Boneco Majolka
Cena 24,90 Kč / 220 ml
Jak můžete vidět na fotografii, tak nám opravdu zachutnala - jen jsme chtěli ochutnat k obědu a sklenice dopadla takto poloprázdně. Jedná se o klasickou českou majonézu, která je opravdu jemná a chutná. Bez konzervantů, barviv a aromat.


Bohemia Vrrruby! solené
Cena 39,90 Kč / 130 g
Na trhu od února 2016
Na tyto bramborové lupínky byly vybrány opravdu velké kusy brambor. A hlavně ty velké vruby! Jak píše výrobce, tak jsou to brambůrky pro pořádný chlapy, ale i já si na nich perfektně pochutnala. A pokud hledáte poctivé bramborové lupínky, které navíc nejsou dělané na palmovém oleji, tak vám jistě tyhle padnou do oka (nebo do chuti?).

Havlík tyčinky Kornspitz
Cena 16,90 Kč / 90g
Na trhu od ledna 2015
Tak tyhle tyčinky opravdu moc nepotěšily. Netuším, zda je to standart nebo se mi do rukou dostala taková trošku připálenější várka, ale chuťově moc dobré nebyly.
Jinak se jedná o takové ty klasické tyčinky, do kterých je přidána speciální směs Kornspitz a jsou dále hodně sypané shora solí.

Wasa sandwich sýr s rajčaty a bazalkou
Cena 24,90 Kč / 30 g
Opravdu velmi milé překvapení mi přichystal tento sandwich s rajčaty a bazalkou. Jedná se vlastně o křupavou sušenku, která je naplněna krémem s příchutí sýru, rajčat a bazalky. Já na křupavé suché věci nejsem, ale po ukousnutí se vše spojí a vy máte pocit, jako byste právě jedli pizzu, perfektní. Možná jen opravdu hodně drobivé a škoda té vyšší ceny.


Chupa Chups Big Babol Strawberry
Cena 11,90 Kč / 27,5 g
Tak tyto žvýkačky jsem v přidaném průvodním listě neobjevila, nejspíše bonus? Už jsem se s nimi setkala v jednom z předchozích boxíků a tak jsem věděla, co čekat. Žvýkačky dobře chutnají, ale pouze během prvních pár minut a poté jsou spíše takovou gumou bez chutě. Ale tak dobrou gumou, že s ní můžete dělat obrovské bubliny, které jen tak neprasknou. Pokud tedy hledáte právě takovouto žvýkčku, sáhněte po Chupa CHups Big Babol.

7 Days cake bar jahoda
Cena 7,90 Kč / 30 g
Jemný a měkký piškotový řez naplněný jahodovým džemem. Chuťově výborná, nepřeslazená a příjemná svačinka, klidně by mohl být větší. Láká mne varianta s polevou a cena je více než příjemná.


Lipton citrón a zázvor
Cena 49,90 Kč / 40 g
Zázvorový čaj v pyramidkových sáčcích. Zázvor z čaje cítíte již ve chvíli, kdy sáček v šálku zaléváte vroucí vodou. Pak pět minut luhovat a dobrou chuť! Tedy zázvor je opravdu výrazný (v sáčku 49%), doplňuje jej jablko, šípek, čekanka, lékořice, skořice a citrusy. Je tak vytvořena opravdu zajímavá kombinace s důrazem na chuť zázvoru obalená v sladkých tónech.

Semtex Granátové jablko
Cena 35,90 Kč / 0,5 l
Já moc na energetické nápoje nejsem, většinou mi chuťově nesednou, ovšem tato limitovaná edice s příchutí granátového jablka mne mile překvapila. Nápoj je jemně perlivý. Líbí se mi možnost koupit i o polovinu menší balení, které mi přijde na povzbuzení dostačující.

White Bear Strawberry a White Bear Apple
Cena 24,90 Kč / 0,33 l
Na trhu od ledna 2015
Od White Bear se tentokrát objevily dva nealkoholické nápoje s příchutí jahody a jablka. Mezi jemně perlivými limonádami si asi každý najde tu svoji správnou příchuť, protože jedna je sladší (jahodová) a druhá kyselejší (jablko). Na druhou stranu jsou to přeci jen pořád ty sladké limonády s umělou příchutí, takže pokud máte rádi džusy, tak zůstaňte u opravdových ovocných nápojů.


Potravin bylo tentokrát opravdu hodně, na ledasčem jsme si doma pochutnali. Jako první za oběť padla Majolka se svojí dokonalou chutí. Také bych chtěla vyzdvihnout například Lipton zázvorový čaj, kde ten zázvor opravdu je. Jinak zde byla spousta mlsků na svačinku nebo pro návštěvy, které taktéž brzy zmizely.

Celkově mne balíček velmi potěšil, byly vybrány zajímavé výrobky. Na druhou stranu je škoda, že se neobjevilo více novinek a u většiny navíc chybí datum uvedení na trh, což by mne zajímalo. Nemůžu ale končit negativně a vyzdvihnu ještě zapojení limitovaného nápoje Semtex, protože některé limitky člověk ani nezachytí a tak nikdy neochutná.

______________________________________________________________


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist