Únor 2016

Brandnooz Box leden 2016

26. února 2016 v 22:16 | Dragell |  Na téma
Mám tu pro vás další balíček, tentokrát netradičně ne na videu, ale v článku. Copak tam na mě vykouklo? Rozhodně se neváhejte podělit o svůj názor na dané potraviny, pokud jste něco již vyzkoušeli.


Mixitka třešeň a mandle
Cena 39 Kč / 50 g
Na trhu od října 2015
Společnost Mixit jsem si oblíbila, jejich müsli je poctivé a kaše výborné, takže jsem na tyčinku byla zvědavá a mile mne v balíčku překvapila. Obal hlásí bez lepku, což v dnešní době jenom vítám. Jedná se o kombinaci mandlí a třešní, to vše dále dochucené o višně a datle. Křupavé, slaďoučké a přitom jemně kyselé, připomíná mi to nějakým tónem vánoční perníčky. Přesto mne chuť příliš neoslovila a tyčinka je trochu tvrdší (a není to oříšky :)).

MENTOS CHOCO karamel a bílá čokoláda a MENTOS CHOCO karamel a čokoláda
Cena 19,90 Kč / 38 g
Na trhu od ledna 2016
Známé menotsky, žvýkací bonbony v papírové tubičce. Jedná se o karamelový bonbon, který má uvnitř mléčnou nebo bílou čokoládu. Ačkoliv na ně moc nejsem, na můj vkus bývají mentosky lepivé a sladší, i přesto tyhle chuťově příjemně překvapily. Nemluvě o tom, že máma s tetou snědly skoro celé balení samy na posezení. Mě více zaujaly ty s mléčnou čokoládou, chutí připomínají tofifé. Zbytek domácnosti pro změnu ocenil ty s bílou čokoládu.

Ricola Meduňka
Cena 29,90 Kč / 50 g
Na trhu od září 2015
Osvěžující bylinné bonbony, které zvláště nyní v zimě prospějí a protáhnou krk. Bez lepku, laktózy, barviv a cukru, ale z výtažky z 13 bylin až ze švýcarských hor. Chuťově výborné, ale dají se sehnat i v dalších příchutích.


Maggi Rajská sladká a Maggi Písmenková
Cena 24,90 Kč / 0,75 l
Sáčkové polévky pro rychlejší vaření a to bez přidaných konzervantů a glutamátů. Rajská polévka byla sladší, ale hustá. Písmenková polévka také zachutnala a pobavila milými těstovinami, ocení jistě rodiny s dětmi. Chutné a jako rychlovka výborné.

Vitana jíška světlá
Cena 29,90 Kč / 190 g
Na trhu od ledna 2016
V balíčku se objevila také nová jíška od Vitany a to u některých tmavá a u nás v boxu jsme našli světlou. Je výborné, jak se poslední dobou tyto pomocníky v kuchyni snaží Vitana zlepšit a posunout na novou úroveň. Jíška je bez éček a konzervantů, ovšem musí se tedy uchovávat v lednici. Na druhou stranu praktičtější pro zahuštění, nehrudkuje, krásně se rozpouští.


Březňák 11
Cena 11,90 Kč / 0,5 l
Na trhu od ledna 2016
Světlý ležák, jedenácka s obsahem alkoholu 4,6%. České pivo vařené tradičním způsobem od roku 1933. Příjemně hořké s koncovkou, chutné.

ROTKÄPPCHEN demi sec
Cena 47 Kč / 0,2 l
Na trhu od října 2015
Šumivé víno z vinařské oblasti u Lipska z rodinné firmy fungující již od roku 1856. Německé víno nesoucí název Červená Karkulka. Sekt se ukrývá v poměrně malé lahvi, což je škoda. Na druhou stranu chuťově výborné, pří/jemně perlivý.

Pure Apple juice
Cena 27,90 Kč - 34,90 Kč / 250 ml
Na trhu od ledna 2015
Jablečná šťáva, nefiltrovaná se zákalem na dně, takže doporučuji před otevřením protřepat. Chuťově plný a vynikající ovocný nápoj. Využívá speciální metodu lisování, takže si udržuje perfektní chuť i bez předchozího zchlazení. Sice přírodní, kvalitní produkt, ovšem také za vyšší cenu.


Přiznám se, že tentokrát nevím, co z balíčku vybrat jako topovku, asi nejlepším výrobkem balíčku byl jablečný džus Pure, který mile potěšil, ale bohužel má vyšší cenu a mámy s tetou zabodovaly jistě mentosky.
Jinak pravidla BBoxu se trochu změnila a nyní místo potravin v hodnotě 330 Kč minimálně máme 8-10 nových potravin. Co jsem tedy tak zkusmo propočítávala, tak nyní jsme na 275 Kč, ovšem výrobků je 10.


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist