Pejskaři a zima

30. ledna 2015 v 18:35 | Dragell |  Na téma
Domácí mazlíčci | Zamyšlení
Také doma máte svého chlupatého psího kamaráda? V zimě je nejčastěji balíme do různých oblečků, aby nám nezmrzli, kolikrát vídám i pejsky s "botičkami". Ale na jedno někteří majitelé pejsků stále zapomínají.


Minulý rok byl na sníh chudší, ovšem letos opět sněží, sněží a sněží. Sníh je všude a nadšený pejskař, ofrňující se nad sběrem bobíků po svém psím miláčkovi, je rád, že sníh maskuje tyto stopy. Kolem chodníků vznikají hromady zhrabaného sněhu, ve kterých je tak ukryta mnohdy bohatá psí "nadílka".

A víte, jak to vypadá pak, až začne sníh roztávat? To co bylo pevné, se rozplyzne na nepříjemnou zapáchající břečku, která z chodníku jde nepříjemně odstranit a v zahrádce způsobí nemalé škody díky vsakování do půdy. Vždy lituji ty, kteří bydlí na frekventované pejskařské ulici, protože se tudy ani nedá příjemně projít.
Přitom to jediné, co stačí, je vzít s sebou 1-2 sáčky a po svém psovi to sebrat.

Na druhou stranu nechci jen ukazovat na pejskaře, protože v menších vesnicích není vždy k pejskařům přistupováno vstřícně. Obecní úřad vyvěšuje různé věci o tomto znečišťování, ale mnohdy na žádosti občanů, ať vybudují drobnou síť košů a zásobníků se sáčky, nereagují. Je to škoda.

Ovšem věřte mi, pokud máte svého mazlíka na procházce a zrovna bude vykonávat potřebu. Majitelé předzahrádky vám budou vděčni, když jeho výkaly nakonec skončí raději v jejich popelnici než na jejich trávě.


Diskuze
Jak vnímáte zimu a pejskaře?
Uklízíte po svém psovi na vycházce?
 


Komentáře

1 Tai Todd Tai Todd | Web | 30. ledna 2015 v 21:48 | Reagovat

Mě se třeba hrozně líbil systém v Anglii, tam jsou přímo stezky vyhrazení pro pejskaře, i na vesnicích a na konci a začátku je zásobník se sáčky a co dvacet metrů jsou všude koše. A po kom se tam najde hromádka, tak platí parádní pokutu.Já mám třeba na vodítku přímo zásobník se sáčky, takže mě naše fenka nikdy nepřekvapí. A co se zimy a psa týká, nesnáším zimu! :D To naše jelito sníh miluje, takže ranní procházka před prací se zvrhne ve válení ve sněhu, než se vydělá, tak já přimrznu, protože hopsá jako pako ve sněhu a z každé procházek se vrací jako koule, mokrá a obalená sněhem. A protože máme borderku, tak ji vždycky musím pomalu fénovat :D

2 Dragell Dragell | Web | 5. února 2015 v 18:46 | Reagovat

[1]: Tak to by bylo fajn, kdyby se zavedly takové stezky i u nás :)
Jej, to musí být doma vždy radosti :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist