O žehličkách na vlasy

17. ledna 2015 v 18:48 | Dragell |  Úprava vzhledu
Jak ji vybrat | Video: První použití
Přemýšlíte, že byste své vlasy začaly upravovat žehličkou na vlasy? Právě nyní máte možnost si ujasnit, jak vybrat tu vhodnou pro vás. Nezapomněla jsem přiložit ani drobný návod, jak si poprvé poradit s použitím žehličky.


Žehlící plocha
Faktor, který ovlivňuje nejen cenu, ale také stupeň ochrany vašich vlasů. Existuje mnoho materiálů pro destičky v žehličkách na vlasy. Nejvhodnější z nich je právě keramika, která rozkládá teplo rovnoměrně a tím méně škodí vašim vlasům (nevznikají přepálená místa). Je to ovšem dražší povrch, ale vyplatí se za něj připlatit. Ovšem pozor, rozlišujte, zda jsou destičky opravdu keramické nebo zda jsou pouze potáhnuté keramikou, která se může časem odlupovat.

Teplota rozhoduje
Vybíráte žehličku a právě ta vaše vyhlédnutá nemá nastavitelnou teplotu? Chyba, nastavitelná teplota je třeba. Jsou vlasy, které úpravu nízkou teplotou nakonec přemůžou svoji strukturou a vrátí se do původního tvaru (žehlení vlnitých, vlnění rovných). V takových případech se hodí vysoká teplota.
Jenže jsou dny, kdy jsou vaše vlasy zničené nebo nepotřebujete razantní úpravu a tak využijete nižší teploty, která vlasy šetří. V takovém případě je lepší zafixovat více lakem, aby účes držel.
Takže čím větší teplotní rozsah, tím lepší výběr. Také si zjistěte, zda jde teplota uzamykat, abyste si ji při žehlení omylem nepřepnuly. Vhodný je také ukazatel výhřevu žehličky - zda se ještě nahřívá, či dosáhla požadované teploty.


Autor fotografie: megan-MANIA.deviantart.com


Multifunkčnost
Dnes již máte možnost nakoupit všechny možné druhy žehliček, různé nástavce. S těmi nemám zkušenost. Ovšem mám žehličku, jejíž tvar je kulatý a tak s ní jdou dělat krásné vlny (pokud to s žehličkou umíte). Měla jsem u ní zároveň i DVD s návodem na různé druhy účesů, vln a další použití.

Cestovní verze
Už se mi do rukou dostaly dvě žehličky v cestovní verzi, jsou krátké, širší a tlustší nebo naopak mají drobounké žehlící plochy. Co se týče cestování, pro mne osobně méně praktické než klasické dlouhé žehličky. Hůře se s nimi žehlí vlasy (díky jinému tvaru), já měla dvě levnější varianty, bez nastavitelné teploty, které si s mými vlasy ani nedokázaly poradit (vyšší teploty nezvládnou). Pokud tedy uvažujete o cestovní verzi, požadujte po ní to, co po klasické žehličce a zamyslete se, zda vám nakonec nezabere víc místa než klasická žehlička.


Jak vyžehlit vlasy
Pokud držíte žehličku na vlasy poprvé v ruce, určitě si lámete hlavu nad tím, jak ji správně použít a nespálit si omylem vlasy či je příliš nepoškodit. Pro takové z vás přikládám video, kde uvidíte základní práci s žehličkou, vlasy je samozřejmě poté potřeba nějak upravit. Video je starší, ale věřím, že i tak poslouží.
Ve videu používám i fén, většinou je před ním také vhodný použít ochranný přípravek, já ovšem využila funkci foukání studeným vzduchem. V takovém případě se vlasy tepelně nepoškozují a není potřeba speciální ochrana.


Diskuze
Co si myslíte o žehličkách na vlasy?
Podle čeho jste vybíraly tu svoji?
 


Komentáře

1 M. M. | Web | 17. ledna 2015 v 19:50 | Reagovat

Je to veľmi zaujímavý a poučný článok. Nikdy som sa tomu takto podrobnejšie nevenovala, a je dobre, keď má človek aj takéto vedomosti. Ja mám žehličku obyčajnú bez nastavení teploty, a asi máš pravdu, že to bude nižšia teplota, pretože ja mám vlnité vlasy, a keď vyjdem z domu, tak už mám znova vlnité vlasy. A neviem, či ten lak pomôže, pretože ja keď si to zalakujem, tak sa mi to práveže zvlní. Nerozumiem tomu. :/

2 - A - A | Web | 17. ledna 2015 v 22:03 | Reagovat

Můj názor na žehličky: nenávidím je. :D Mám vlnité vlasy a dřív sem si skoro denně žehlila ofinu a konečky. Už nikdy nebudu mít zdravý vlasy, byla to největší chyba,denně toho lituju, všechny přípravky byly na prd, vlasy sem musela ostříhat (pomohlo to o 50%) a je mi toho líto :(

3 Tea Tea | Web | 18. ledna 2015 v 0:17 | Reagovat

Já mám už několik let žehličku od mé bývalé nejlepší kamarádky, která si kupovala novou, tak mi dala tu svou, se kterou jsem byla vždycky strašně spokojená, když jsem ji měla půjčenou, protože je na nastavení teploty (210 C') a má keramickou plochu. Před těmi několika lety, asi pěti, kdy jsem ji od ní dostala vlastně zadarmo, tak stála okolo tisícovky, je to značka Eta, takže špatná rozhodně není. Na Vánoce jsem si poprvé koupila z Avonu přípravek na rovnější vlasy i pro lepší ochranu při teplu a poznávám rozdíl, jaké mám vlasy teď a jaké jsem měla předtím vždxcky, rozhodně víc jemnější, rovnější, vydrží mi poměrně rovné i na druhý den (zrovna dneska jsem čuměla, když jsem ráno vstala, že i když byly rozcuchané, tak šlo vidět, že nemám kudrliny, jako svoje, ale že byly pořád rovné, dokud jsem nešla do sprchy :D Nežehlím si vlasy jako úplně každý den, to zas né, ale když je příležitost jít ven, nebo je nějaká akce, je to už má tradice si je vyžehlit pro svůj pocit, že jsem si už zvykla no :) Život bez žehličky popravdě nedovedu si představit :D :)

4 lilienviv lilienviv | Web | 20. ledna 2015 v 20:09 | Reagovat

[2]: Jestli jsi žehlila jenom ofinu a konečky tak by to mělo odrůst, ne?

Jinak já mám žehličku od Ety, používám jí tak 3x měsíčně, mám silné a husté vlasy -> než to vyžehlím na druhé straně, na té první už se to vlní :D Ale zase mám zdravé vlasy, no :D

5 Kája Kája | Web | 22. února 2015 v 17:08 | Reagovat

Já tu svoji vybírala hlavně podle ceny, protože mi přišlo, že v dnešní době už jsou dost drahé. Koupila jsem si nakonec od Rowenty (taky nebyla nejlevnější, ale byla za dobrou cenu) a jsem s ní spokojená. Moje stará mi odešla asi po 3-4 letech, a tak jsem vloni musela hledat novou. Div mi nevypadly oči z důlků, když jsem viděla, kolik stojí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist