Cleanance gel Avène pro mastnou pleť

21. listopadu 2014 v 21:04 | Dragell |  Recenze kosmetiky
Pečující kosmetika
Zimní období ne vždy prospívá naší pleti, pokožka je z větru podrážděná, více se tak mastí a za přispění šál a čepic podléhá i více akné. Rozhodla jsem se s ní bojovat s novým gelem v mé výbavě. Jak obstál?

Vizitka
Cleanance gel
Avène
pro mastnou pleť
200 ml / 399 Kč
Eau-thermale-avene.cz


Co slibuje?
Gel šetrný pro mastnou problematickou pleť i s citlivějšími sklony. Vhodný jak na obličej, tak na tělo. Jemně čistí pleť, reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zklidňuje podrážděnou pleť.


Na první pohled
Gel je v průhledné plastové lahvi, skrze kterou můžete přesně vidět, kolik vám toho zbývá. Má zvláštní modrou barvu, s kterou ladí designový vzhled lahve.
Velmi se mi líbí, že jej můžete sehnat v různých velikostech a to 50 ml, 200 ml a 300 ml.

Gel má zajímavé otevírání, se kterým jsem se ještě nesetkala. Víčko se neodklápí, ale naopak se s ním otočí do strany (jako při šroubování pet lahve) a tím se otevře část, kudy gel vyteče (viz foto níže). Opět pootočením zpět gel uzavřeme. Nemůže se tak stát, že přijdete o víčko, že něco do gelu zanesete.
Na víčku mi ovšem vždy ulpí trochu gelu, který je potřeba na závěr otřít.Vlevo zavřeno, vpravo otevřeno.


Použití Cleanance gelu od Avène
Pro správné účinky je vhodné gel používat ráno a večer. Aplikuje se na navlhčenou pleť, na které se napění a následně důkladně opláchne. Pro osušení použijte speciálně ručník na tvář, ať si ji znovu nezanesete.


Na druhý pohled
Gel se aplikuje na navlhčenou pokožku, na které se napění a okamžitě smyje. Odstraní tak veškerou mastnotu, pokožku vyhladí. Chvíli jsem pociťovala jemné pnutí a pleť se mu leskla vyhlazením, nikoliv mastnotou.

Gel tvrdí, že je i pro citlivou pleť, s čímž si dovolím nesouhlasit. Po aplikaci mi vždy zrudl nos a jeho nejbližší okolí, kde mám opravdu velký problém s mastnotou. Toto začervenání se postupně zmírnilo, ale úplně neopadlo. Z počátku bylo navíc okolí nosu velmi přecitlivělé, na dotek i lehce bolestivé.
Přemýšlím, zda je to mojí citlivou pletí, neboť jsem na gel zatím slyšela jen chválu. U mne se bohužel výše popsaný příznak opakoval ráno i večer, při každém používání.

Ale abych nemluvila jen negativně, musím přiznat, že gel mi velmi výrazně srazil mastnotu pleti. Pleť se sice po čase lehce potáhla mastným filmem, ale opravdu zanedbatelným a to v případě, že jsem nepoužila po gelu vhodný krém. Je tedy potřeba na to nezapomínat, pokožka se nejspíše po aplikaci cítí přesušeně a takto reaguje.

Od mazu tedy opravdu pomůže na celý den, dále mi pomohl se zmírněním akné na mé problematické pleti a na závěr jsem si také všimla postupného zlepšení ohledně černých teček, s kterými mám dost problém.
Stránka výrobce Eau Thermale Avène - www.eau-thermale-avene.cz
vám pomůže vyhledat nejbližší kamennou prodejnu.


Závěrečné hodnocení
Nevím, zda je to mojí citlivou pletí, ale na gel reagovala v okolí nosu, kde mám opravdu problém s mastnotou, velmi nepříjemně. Dlouhodobé zarudnutí a k tomu, dá se říct, že čtvrt hodiny okolí nosu štiplavé, na dotek lehce bolestivé. Omývala jsem opravdu velmi pečlivě, ale nic nepomohlo.

Na druhou stranu, pokud nemáte choulostivou pleť jako já, třeba dopadnete lépe. S mazem mi totiž gel výrazně pomohl, stejně tak zmírnil mé akné a černé tečky.
Kdyby opravdu má pleť nereagovala tak přecitlivěle, byl by tento gel perfektní i pro mé neustálé cestování, neboť díky speciálnímu víčku se prostě nemůže vylít (Zažily jste už vylitou kosmetiku v zavazadle? Nic příjemného).

Bohužel. Nepohodlí mé pleti výrazně srazilo hodnocení.


+ zmírní akné
+ zmírní černé tečky
+ zmírní produkci mazu
+ uzávěr
- pnutí pleti chvíli po omytí
- zrudnutí po aplikaci
- bolestivá místa chvíli po omytí


Moje hodnocení: 2/5


Diskuze
Znáte tuto značku? Kupujete si její kosmetiku?
Máte zkušenosti s tímto gelem pro mastnou a aknózní pleť?


------------------------------------------------
Článek napsán pro výzvu blogerského magazínu blogerky.cz.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist