Brandnooz Box září 2014 - 1. část

15. října 2014 v 14:01 | Dragell |  Na téma
Recenze potravin
Popřemýšlela jsem a nakonec jsem se rozhodla přeci jen přesunout recenze potravin z Brandnooz Boxu sem. Kupujeme domů tenhle balíček každý měsíc a já se dělím o zkušenosti s novými potravinami, když už mám tu možnost. Tak pojďte nahlédnout společně se mnou, co u nás doma chutnalo a co už moc ne.





Jelikož je na tomto blogu článek o Brandnooz Boxu poprvé, třeba jej tedy neznáte, tak vám jej trochu představím. Jedná se vlastně o balíček naplněný potravinami, který nám za předplatné chodí domů. Je vždy v takové velké zelené krabici.
V krabici jsou potraviny uskladněny pěkně v pilinách a ještě v papírových přihrádkách, aby třeba víno nepoškodilo sušenky. Navíc skleněné věci jsou dále zabezpečeny bublinkovou fólií - dodnes nám nepřišlo nic rozbité.

Ale ať nezdržuji, třeba už balíček znáte a nás přeci zajímá, co je nového uvnitř a jak u nás doma potraviny chutnaly. Dnes se mrkneme na mlsání ve volné chvíli.




RACIO Cornies s mléčnou čokoládou
Cena 22,90 Kč / 75 g
Na trhu od dubna 2014
Racio placičky v balíčku o počtu 6 kusů. Základem Racio plátků je kukuřice namočená do belgické čokolády. Pufovaný výrobek vhodný pro zdravou stravu a štíhlou linii. Bála jsem se, že budou bez chuti, ale svou jemnou sladkostí díky čokoládě mne oslovily. Pokud hledáte zdravější mls, než jsou různé čokotyčinky, určitě se nebojte podívat po tomto balení. U nás doma to oslovilo spíše nás ženy, chlapi jsou na pořádné sladké, takže těm raději něco jiného.

Bohemia Preclíčky bylinkové
Cena 16,90 Kč / 70 g
Na trhu od července 2014
Bohemia přišla s tenkými (placičkovými) preclíky s obsahem bylinek a soli. Bylinky opravdu výborně tenké těsto dochutí a mořská sůl jemně osolí. Doporučuji spíše opravdu bylinkovým lidem - mne třeba chutnají daleko více než poslední dobou různé příchuťové výstřelky s brambůrkami a na rozdíl od nich si je určitě někdy na mls zase koupím.




Penam Fit den žitno-slunečnicový
Cena 20 Kč / 250 g
Na trhu od července 2014
Penam přichází na trh s novou příchutí chlebů, tentokrát žitno-slunečnicového. Chléb je předem již nakrájen na tenké plátky, obsahuje celá semínka slunečnice, takže si na ní pochutnáte. Chléb je hodně sytý.
Když máma tenhle chleba viděla, zakoulela očima, že už zase chleba od Penam - moc jim doma neholdujeme, jsme zvyklí na klasický chléb. Na jednu stranu jsou svým způsobem chutné, na druhou stranu velmi syté a do druhého dne dokážou zplesnivět, takže se nedají stihnout sníst. Tedy alespoň u nás ne.
Opět je to dle preferencí, takže pokud se zajímáte o zdravou výživu, zkuste omrknout, chuťově není vůbec špatný (ačkoliv netradiční). Ale jak jsem psala, hodně sytý a rychle plesnivý, takže se obtížněji spotřebovává.

Genuss Plus Jablko + Jahoda
Cena 25 Kč / 180 g
Jedná se o dřeň z jablka v kombinaci s dalšími čtyřmi variantami ovocných příchutí - jahodou, malinou, meruňkou a broskví. Obsahuje množství vitamínů C, E a B6. Je umístěna v klasickém jogurtovém kelímku.
Abych pravdu řekla, pořádně jsem na složení nekoukla a myslela jsem, že pod ní jogurt třeba vážně najdu, ale je to čistá dřeň. Výborně chuťově vyvážená (já ochutnala jahodu), v podstatě se jedná o výbornou přesnídávku - tedy takové ty rozmixované dobroty pro děti v skelničkách - jen je prostě v klasickém kelímku pro velké. Z kelímku se daleko lépe jí, je to téměř čistá ovoná chuť, která není tak přeslazená, jak u některých přesnídávek bývá zvykem.
Znám hodně lidí, co přesnídávky nemusí, ale já jsem třeba přesnídávková (občas si musím zahřešit takovou blbůstkou) a musím říct, že mne tento výrobek oslovil. I jako milovníci ovoce, určitě se nebojte po kelímku sáhnout a vyzkoušet, jen je potřeba počítat s tím, že je to najemno namletá kaše. Jen mne tedy překvapila barva, která nebyla hnědá, jak jsem zvyklá, ale krásně červená. Dle informací ovšem neobsahuje žádná umělá barviva a také konzervační látky, umělá sladidla, uměla aromata a škrob.
Za mne top z těchto čtyřech dnes představených výrobků.




To jsem se ale rozpovídala, takže v nejlepším třeba přestat a příště se podíváme na zbylé potraviny a celkové zhodnocení tohoto boxu.


Diskuze
Znáte některé uvedené výrobky?
Jakou s nimi máte zkušenost?
 


Komentáře

1 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 15. října 2014 v 15:14 | Reagovat

O tom jsem dodnes neslyšela. Je to v podstatě něco jako známý Zajíc v krabici, že? A ten mi stále přijde zajímavější.

Jinak, z těchto potravim znám chléb od Penamu (můj oblíbený), beef jerky, a racia.

2 sarush ef sarush ef | Web | 15. října 2014 v 15:26 | Reagovat

Nijak extra zajímavý mi tam ty výrobky nepřipadají.

3 golden-snitch golden-snitch | Web | 15. října 2014 v 15:41 | Reagovat

Bylinkový preclíčky už jsem měla a moc mi chutnaji. A tu dřeň bych chtěla ochutnat, ale nevim mam k tomu trochu odpor, přece jenom bez konzervačních látek by moc dlouho nevydrželo, těžko tam žádná není a červená barva sama od sebe taky nebude, nejspíš E120... Něvěřim tomu, co tam píšou. Jinak jenom taková přípomínka - samozřejmě můj názor - já bych asi dala do jednoho článku ty potraviny všechny, sledovala jsem tyhle články na tvym druhym blogu a nikdy mě nebavilo čekat na další díl :D.

4 Luci Luci | E-mail | Web | 15. října 2014 v 16:42 | Reagovat

žádné zkušenosti s tím nemám :) ani s výrobky, ani s boxem :D ale jsem opravdu zvědavá na recenzi na to víno, co tam je :))

5 Dragell Dragell | Web | 15. října 2014 v 18:38 | Reagovat

[3]: Také jsem nad tím zarazila, jak je to s tou barvou a je pravda, že i ta výdrž nebude asi jen tak. Každopádně rozhodně zkus ochutnat, je to moc dobré :)

Jinak co se týče rozdělení článku - bojím se, aby nebyl zbytečně dlouhý, proto jej dělím. Teď jsou tady 4 potraviny, ale mnohdy jich je i šest a kdybych obě částí spojila, tak bych se dostala na recenzi až 12 produktů. Nevím, popřemýšlím a příště vyzkouším, jak to bude vypadat - moc děkuji za připomínku :)

[1]: Zajíce jsem tu také prezentovala: http://divci.blog.cz/1407/moji-prvni-zajici-v-krabici
Mezi balíčky je rozdíl - Zajíci v krabici se zaměřují na zdravou stravu, spíše na netradiční věci na vaření a pečení + recepty, kdežto v Brandnooz Boxu máš již běžné produkty, které můžeš většinou rovnou sníst.
Je to opravdu o tom, co komu více vyhovuje.

6 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 15. října 2014 v 19:11 | Reagovat

Zaujal ma ten chlieb, pretože mám rada chleby, ktorý nie sú klasické. A tento je navyše zdravší a také jem
Inak, ako vidím, sú tú samé novinky :) Ale to asi býva v každom Brandnooz boxe :D Videla som už pár článkov a jedno video o rozbaľovaní tohto boxu :D

7 abouteverything28 abouteverything28 | Web | 17. října 2014 v 1:12 | Reagovat

Super balíček, stále zvažuji zda si mám taky objednat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetear



TOPlist