Rybičková pedikúra

7. září 2014 v 18:07 | Dragell |  Péče o tělo
Zkušenost se studiem Diana
Mezi lidmi je tato procedura známá jako rybičková pedikúra, ale častěji ji salony podávají pod názvem 'Rybky Garra Rufa' nebo 'Rybičková lázeň'. Proč tomu tak je a jakou jsem měla s touto procedurou zkušenost já?Jak vše probíhalo?
Ve studiu Diana, které leží v Brně na adrese Mezírka 1, vedle hotelu Continental (poblíž Moravského náměstí), mne uvedla paní Tomiczková.
V nevelké místnosti bylo umístěno vanové akvárium, kde mohou sedět až dva lidé zároveň. Jak jsem byla ujištěna, je to pouze v případě, že jdete s danou osobou společně, nemusíte se bát, že by s vámi seděl někdo cizí.
Před akváriem se nalézá drobná sprcha, kde si opláchnete chodidla a teprve potom můžete jít za rybičkami. Je potřeba pamatovat na to, že není vhodné si ten den krémovat chodidla. Voda v akváriu má příjemných 30°C, takže i tomu největšímu zimomřivci musí být příjemná.
Když jsem vložila nohy dovnitř a prvně na mně začaly rybky rejdit, velmi to lechtalo, ale po chvilce jsem si na jejich pohyb a doteky zvykla a už je tolik nevnímala.
Oproti ostatním studiím je zde nabízena procedura trvající hodinu a rozhodně to není příliš. Čas zde rychle utíká. Můžete sem přijít s knihou či si zde zapůjčit ke čtení časopisy (nikoliv bulvár). Pokud jste zde ve dvou, jistě si dobře povídáte sami, ale konverzaci vám může zajistit i paní Tomiczková. V neposlední řadě si někteří nosí elektroniku, s kterou se zabaví, ale chvíli vám může zkrátit, zpříjemnit a vás velmi uklidnit i pohled do akvária s rybkami.

Rybky nemají zuby, takže se nemusíte bát, že by vám nějak ublížily. Kůži vám jemně obrušují, zjemňují, masírují a prokrvují. Pedikérku vám rozhodně nenahradí, proto by bylo vhodnější označení 'rybičková lázeň'.
Právě díky pojídaní odumřelých buněk kůže, při kterém rybky provádějí jakousi masáž, je tato procedura vhodná pro lidi, co mají tzv. "stojatou" práci. Těžké nohy se jim díky této proceduře dobře prokrví.
O rybičkách
Rybky Garra Rufa žijí u horkých pramenů, pokud jste se tedy obávali, že je pro ně voda o 30°C příliš horká, mohu vás ujistit, že žijí i v o 7° teplejší vodě.
Právě díky tomu, že v takovém prostředí v podstatě nic nepřežije, kromě těchto přizpůsobených rybek, se přišlo na jejich možné využití.
Lidé se totiž chodí k těmto pramenům koupat a rybky pozbývající potravu se vrhly na jejich těla, ze kterých se živily odumřelou kůží. Je to pro ně tedy naprosto přirozené a žádný výmysl salónů.
Pod dohledem veterinární a hygienické správy
Jako všechny procedury, tak i tato je pod dohledem hygieny a protože se pracuje se zvířaty, dohlíží i veterina. Pokud by bylo totiž něco v nepořádku, jak se na internetu proslýchá, byla by tato procedura ihned uzavřena.
Aby se zachovala čistá voda, musíte si nejprve chodidla osprchovat. Pro vstup do vody nesmíte brát antibiotika či mít řeznou ránu, abyste neublížili sobě ani rybkám. Rána se totiž v tak teplé vodě může nepěkně otevřít.
Čistoty vody se určitě bát nemusíte. Vana neobsahuje jakékoliv rostliny, ani půdu, takže je velmi snadno čistitelná. Rybkám to samozřejmě nevadí, protože jsou na takové prostředí zvyklé ze svého přírodního domova. Voda prochází několika filtry, kde jsou navíc bakterie hubeny UVC světlem.
Ani nákazy HIV se nemusíte bát, neboť do vody opravdu s ránou nemůžete, krev se do vody ani do rybek tak nemůže dostat. Navíc samotné rybky nejsou přenašeči, takže by vám případně nemohly nemoc předat. Nehledě na to, že se do styku s vaší krví nedostanou, živí se pouze odumřelou kůží.

Rybky rozhodně nejsou týrány hlady, aby vám okusovaly nohy. Jsou na tento domov zvyklé ze svého přirozeného prostředí a dle veterináře ani není potřeba dokrmovat. Paní Tomiczková má ovšem své rybí kamarády ráda a tak jim večer dopřává ještě vitamínové dokrmení.
Kdyby rybkám neseděla strava, nebyly by ve vhodném prostředí a ocitly se ve stresu, ihned to na nich poznáte, neboť zbělají (a v případě velmi nevhodného prostředí či zacházení by mohlo dojít i k úhynu). Čím černější rybky jsou, tím spokojenější.
Proto se u akvária nepohybujte prudce, ať je zbytečně neděsíte, přeci jen jsou plaché a k vašim nohám se přiblíží, když budete v klidu.
Myslíte si, že rybičková pedikúra je pouze pro ženy? Pak vás vyvedu z omylu. Až 30% návštěvníků studia Diana, kteří míří na tuto proceduru, jsou muži, kteří se sem rádi vracejí.

Na závěr vás jistě bude zajímat cena. Za hodinu ve studiu Diana si zaplatíte 600 Kč, jednou za čas od tohoto studia ovšem naleznete i levnější nabídku na slevových serverech. Pro více informací nepřehlédněte stránky www.studio-diana.cz.


Diskuze
Nebojíte se rybek? Šli byste na tuto proceduru?
Co si o ní myslíte?
 


Komentáře

1 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 11. září 2014 v 13:26 | Reagovat

Tuhle proceduru jsem vždycky chtěla vyzkoušet, na druhou stranu jsem zase neuvěřitelně lechtivá, tak nevím, jestli bych to vydržela :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist