Práce pro obec

25. srpna 2014 v 17:10 | Dragell |  Na téma
Brigády
Hledáte možnost, jak si přivydělat a nemůžete nic sehnat? Zkuste si zajít na obecní (či městský) úřad, zda nehledají nějaké pomocné pracovní síly brigádně. Já mám zkušenost pár let letní brigády pro naši obec a dnes bych vám chtěla blíže představit, jak to probíhalo a co se dělalo.


Naše obec vypisuje brigády každé léto, protože potřebuje vykonat spoustu různých prací pro zkrášlení obce. Rozdělím je na několik částí, ať máte zhruba tušení, co vás může na takové brigádě čekat.
Jinak jsme dostávali placeno 50 Kč / hod, pracovalo se od rána a byli jsme občas kontrolováni.

Úprava obce
My dívky jsme každoročně dostaly za úkol vytrhat plevel z chodníku. Nechápu, proč starosta nepořídil nějaký postřik, ale nepořídil, takže každoročně se musela celá obec projít a protrhat plevílek mezi dlažbou. K tomu samozřejmě patřilo i zametení a úklid chodníků. Dále jsme také v parcích a v jedné dlouhé ulici, kde rostly obecní lípy, musely vyhrabat listí a další nepořádek.
Zasazovaly se občas květiny, protrhával mezi nimi plevel, sbíraly se odpadky.
Pro starší kluky to znamenalo třeba pomoc s prořezáváním stromků, odklid větví, sekání trávy na obecních pozemcích apod., ale to je tak jediné, co jsem pochytila.


Lonesome gardener by starg691.deviantart.com


Úklid obecních budov
Kulturní dům i sokolovna se musely celé poklidit, umýt země i okna. Prostě dát ty využívané budovy nějak do pořádku, upravit posezení, odstranit případné žvýkačky.

Příprava školy a školky
Moje nejoblíbenější práce, ke které jsem se bohužel dostala jen jednou. Dostala jsem s kamarádkou přidělenou školku, kde jsme žehlily, vysávaly, vytíraly, umývaly okna, ale i natíraly koloběžky, rozmisťovaly hračky pro první školní den a také vytvořily výzdobu oken. Něco podobného probíhalo i ve škole, kde jsem ale již nebyla.

Pokud tedy nevíte, kde sehnat brigádu, zkuste sledovat nástěnku obce či městské části. Nebo se běžte rovnou osobně zeptat, zda nebude nabídka nějaké brigády v brzké době, nic za to nedáte.


Diskuze
Pracovali jste někdy pro obecní úřad?
Jakou práci jste dostali?

 


Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 25. srpna 2014 v 17:45 | Reagovat

Na OÚ jsem se už dlouho chtěla jít na práci zeptat. Nevadilo by mi ani sbírat odpadky - protože mě štve, když jdu po naší vesnici a šlapu do hnusu. -.- Aspoň bych tomu pomohla a měla bych k tomu i ten super napichovák. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist