Nastartujte svůj mozek

13. srpna 2014 v 19:04 | Dragell |  Péče o tělo
Lidé nejsou od přírody chytří, na správném fungování svého mozku musí celý život pracovat, jinak zakrňují. Pojďme se tedy podívat, co bychom pro sebe mohli udělat my sami.Procvičujte
Abyste nastartovali svůj mozek, je důležité jej používat a procvičovat. Zahrajte si občas s přáteli pexeso či třeba slovní kopanou. I na internetu jistě naleznete podobné hravé hry, které vás donutí myslet.
Mezi mými přáteli se rozmohla hodně jedna speciální stránka s hrami zaměřenými na rozvoj mozku. Jedná se o anglickou stránku Lumosity.com, která vám denně v demo verzi nabídne tři hry (pokud byste se rozhodli hru zakoupit, je to pět her na den), které jsou speciálně vytvořeny pro procvičování a používání různých částí mozku.
Ten lze procvičovat i třeba tím, že budete dělat dvě věci zaráz. Třeba sledovat televizi a u toho si kreslit nebo plést, prostě cokoliv vás napadne.


Brain - mateu.deviantart.com


Nestresujte se
Nejhorší je pro správný chod mozku jistě stres. Znáte to, vypjatá situace a najednou bum, všechno, co víte, z té hlavy nemůžete vydolovat. Je to z toho důvodu, že se v nás stres hromadí a během takovéto situace jsme pod jeho vlivem natolik, že nemůžeme přemýšlet.
Proto je důležité stres průběžně odbourávat. Vyzkoušejte si občas udělat chvilku pro sebe a dopřejte si relaxaci. Můžete se také zkusit ponořit do meditační techniky.
Pro podporu duševní pohody jsou také důležité vztahy, proto pečujte o své přátelství.

Pečujte o něj
Tak jako vaše tělo nefunguje, když mu nedáte správný přísun potravin a spánku, to samé platí u mozku. S ponocováním a krátkým spánkem není kamarád, stejně tak s těžkým jídlem.
Pro podporu funkce mozku a zmírnění stresu je dobré také pochutnávání si na oříšcích. Zkuste mlsání cukrovinek vyměnit za mlsání ovoce, které má rozličné vitamíny podporující činnost mozku. A do hlavního jídla zapojujte častěji ryby.
Pokud jste čajový, zkuste se v lékárně zeptat po sušených listech Gingo Biloba.


Diskuze
Pečujete o svůj mozek?
Jak jej procvičujete?
Máte nějaké další tipy?
 


Komentáře

1 Adina Adina | Web | 13. srpna 2014 v 19:44 | Reagovat

Mozek je fajn věc - hlavně, když funguje jak má :D
Ve škole jsme často dělali v psychologii různá cvičení na trénování mozku.

2 Em Zet Em Zet | Web | 13. srpna 2014 v 20:11 | Reagovat

Tak já hodně často luštím švédské křížovky, sudoku a různé doplňovačky, také si kupuju různé IQ testy a procvičování... hrozně mě to baví. :D Logické hříčky, apod.
Mozek roste pokaždé, co se něco naučíš (sice o děsně zanedbatelnou část, ale je to tak), a tak se každý den snažím naučit aspoň pár nových věcí.

3 Janča Janča | E-mail | 13. srpna 2014 v 21:16 | Reagovat

Já mozek dřív procvičovala luštěním křížovek, osmisměrek a sudoku a zdoláváním hlavolamů, ale to jsem teď už nějak zanedbala. Takže občas nějaké ty hry, čtení, psaní a hlavně škola, že, když tam ještě chodím. Každopádně se podívám na tu stránku a uvidím, jestli mi něco půjde. :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist