Jak na úpravu obočí?

2. srpna 2014 v 16:01 | Dragell |  Úprava vzhledu
Návod
Když jsem zahlédla v novém čísle TopDívky jako dárek tužku na obočí, hned jsem věděla, jaký další článek si pro vás mám připravit. Každá z nás si určitě nejednou nevěděla rady, co s ním.


Tvar
Co se neustále mění, je síla obočí, jednou jsou to tenké linky, podruhé huňaté přirozené obočí, potřetí zlatá střední cesta. Je na každém z nás, co si vybereme, co nám bude slušet (v čem se budeme cítit dobře) nebo co nám dá nejméně práce na úpravu a údržbu.
Co se ale rozhodně nenosí, jsou obloky nebo velmi špatně lomené obočí. Čemu se obzvláště vyhněte, je kompletní vytrhání zalomené části a nošení pouze obočí ve tvaru rovné čáry.
Aby vypadalo obočí přirozeně, existuje jistý trik na odhadnutí mír. Pokud si k boku špičky nosu přiložíte tužku, pak ji zarovnáte s vnitřním koutkem oka, ukáže se vám místo, kde by obočí mělo začínat. Srovnání tužky s bokem špičky nosu a vnějšího koutku oka odhalí vhodné místo pro konec obočí. Tužka jdoucí od boku špičky nosu přes vnější okraj duhovky prozradí, kde lomit oblouk.

Jak na to, aby to nebolelo?
Nejprve si kůži kolem obočí zchlaďte, do utěrky zabalte např. sáček mražené zeleniny a na chvíli ji tam umístěte. Kůži tím více znecitlivíte.
Když budete chloupky vytrhávat, trhejte je ve směru růstu a vždy kůži kolem prsty přidržujte napnutou. Nejenže si ji tak nevytahujete a neoslabujete, ale také se zbavíte bolesti při tahání kůže.
Nakonec podrážděnou pokožku namažte krémem, lépe se tak zklidní.

Na co myslet při trhání
Pokud chcete docílit co nejpřirozenějšího obočí, vytrhávejte chloupky pouze ze spodní linie.
Jestliže na daném místě chloupky stále trháte, časem přestanou růst, pamatujte na to, když budete volit sílu obočí. Pokud jej budete chtít teňoučké, je možné, že v budoucnu z něj nějaké plnější již neuděláte.
Pokud uvažujete o odstranění obočí a domalování linky, vždy volte oholení. Jak jsem zmínila, už by vám nemuselo dobře narůst.
Při trhání obočí preferujte pinzetu, je s ní přesnější manipulace, nežli s depilačními pásky.
Dokreslení obočí
Jen velmi málo lidí má správně husté obočí, nejčastěji máme chudší chloupky právě v místě ohybu a tak je třeba obočí domalovat. To se samozřejmě také týká špatně dotrhaného obočí.
V takovém případě si vezmeme tužku, která má odstín jako naše obočí a drobnými čárkami ve směru růstu obočí dokreslujeme. Tužka by neměla být snadno rozmazatelná, aby nevznikly rozmazané fleky v obočí.
Pokud máte světlejší odstín obočí, než jsou vaše vlasy, pak vezměte stíny v odstínu vlasů (ale vždy odstíny hnědé) a obočí s ním podkreslete pomocí zkoseného štětečku. Obočí se dokresluje tak, že si jej sčešete směrem dolů a vykreslíte stíny horní linii, poté obočí vyčešete po směru růstu a nyní dotvoříte zbytek.
Pokud je nějaký chloupek delší a trčí někam, kam nemá, nebojte se jej trochu zastříhnout, pak sáhněte po kapičce gelu a zkroťte tak své obočí.

V žádném případě se nesnažte barvu obočí sladit s barvou vlasů tím, že je také obarvíte permanentní barvou či peroxidem. I chloupky v obočí rostou a jak budou odrůstat, nebude vaše obočí vypadat pěkně.

TIP: Nemáte hřebínek na česání obočí? Pak sáhněte po staré řasence, štěteček pořádně omyjte a hřebínek na obočí máte na světě.
 


Komentáře

1 Calistka Calistka | Web | 2. srpna 2014 v 18:44 | Reagovat

Mám štěstí! :D Se svojí ofinkou obočí moc řešit nemusím :) :D

2 Jen nějaká holka Jen nějaká holka | Web | 5. srpna 2014 v 1:51 | Reagovat

Díky za článek, tvé rady jistojistě využiji :)

3 Janča Janča | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 20:35 | Reagovat

Dobrá rada :) já si po vytrhání obočí pouze omyju ty místa studenou vodou a taky se to dobře zklidní. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist