Zdravé vlasy i na slunci

25. července 2014 v 16:52 | Dragell |  Péče o tělo
Vlasy | U moře
Jedete k moři, kde je slunce opravdu silné a vaše vlasy bude navíc oslabovat slaná mořská voda? Co tedy udělat proto, abychom domů nepřijeli s úplně zničenými vlasy, které nejsou na tohle prostředí zvyklé?Pečujte o vlasy před i po dovolené
Jelikož si k moři nemůžete do kufru brát všechny své vlasové přípravky, protože se tam prostě nevlezou, musíte se postarat o zdraví vlasů před odjezdem. Dopřejte jim pravidelné zábaly, vlasové masky, které napraví jejich strukturu. To samé proveďte i po příjezdu z dovolené, abyste vaše vlasy opět dostaly do formy.

Pod nůžkami
Jelikož se vlasy u moře rychleji ničí, již před odjezdem, pokud vidíte, že máte roztřepené konečky či zkrabacené zničené vlasy, ihned zajeďte ke kadeřnici a nechte si vlasy sestříhat. U moře se vám stav vlasů akorát ještě zhorší, takže se s nimi stejně budete muset rozloučit, takže ať raději vypadáte už u moře perfektně.


Hair by sourire-aigredoux.deviantart.com


Nebarvěte
Pokud chcete být na dovolené krásná, i přesto nesahejte po chemické barvě na vlasy. Ta je otvírá, aby se v nich barva dobře uchytila. Vlasy jsou tak bezbranné proti všem vnějším vlivům, které je čekají u moře, do té doby, než se zase pěkně uzavřou. Jestliže je musíte nutně obarvit, zvolte raději šetrnější přeliv.

Do kufru
Jak jsem již psala, nemůžete prostě balit všechny přípravky pro péči o vlasy. Pokud máte normální typ vlasů, ušetříte místo v kufru šamponem dva v jednom, který v sobě spojuje jak mycí tak pečující složku a nahradí vám tak kondicionér. Naopak si určitě do kufru připravte pečující sprej, který se nebojte několikrát denně použít. Za sebe doporučuji i klasické spreje používáme na ochranu před teplem při žehlení či fénování vlasů. Výborně si poradí i se slunečním zářením.

Další ochrana hlavy
Abyste náchylnější konečky schovaly před sluncem, nebojte se zvolit různé drdoly, kdy konečky zamotáte dovnitř, aby k nim slunce neproniklo.
Důležité jsou ovšem i různé klobouky, šátky či jiné pokrývky hlavy, které ochrání nejenom vaše vlasy, ale také citlivou pokožku hlavy. Není nic nepříjemnějšího než spálená pěšinka. Spálená pokožka hlavy může mít také za následek vypadávání a řídnutí vlasů.


Diskuze
Jak chráníte své vlasy u moře vy?
Máte nějaké další tipy?
 


Komentáře

1 Apiii Apiii | Web | 25. července 2014 v 17:03 | Reagovat

skvělý:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist