Správná obuv na léto

31. července 2014 v 13:02 | Dragell |  Móda
Rozhovor
Léto se nám pomalu blíží, dny se projasňují a to s sebou přináší i jinou péči o obuv a její vhodnost. Jelikož na tuto problematiku nejsem příliš odborník, rozhodla jsem se oslovit jiné.Dnes vám přináším rozhovor ohledně obuvi s panem Ing. Vítězslavem Ryšavým, který zastupuje e-shop www.obuvcomfort.cz. Tímto bych mu chtěla velmi poděkovat.
E-shop obuvcomfort.cz vám představí a nabídne hned několik značek kvalitní a pohodlné obuvi pro vaši nožku. Mezi uvedené značky patří např. obuv Romika, Josef Seibel či westernová obuv.

A nyní již přejděme k malému rozhovoru.


Obuv Josef Seibel.


Když hledáme obuv, vždy bychom se měli dívat po kvalitě, ale co to přesně znamená? Jak má vypadat kvalitní obuv a co nám přináší za výhody?
Kvalitní obuv přináší mnohem lepší pocit pro naše nohy a chodidla, protože kvalitní obuv je vyrobena na kvalitních ergonomických kopytech z kvalitního materiálu, nejlépe z kvalitní kůže, s kvalitní koženou podšívkou, která zaručuje přirozené větrání obuvi a celá obuv je postavena na kvalitní podešvi.
Při výběru obuvi bychom měli dostatek času věnovat vyzkoušení obou půlpárů při chůzi a postávání v prodejně, obuv nás nesmí tlačit ani omezovat, ale musí nám poskytovat pocit pohodlí a opory. Příliš volná obuv, příliš měkká obuv způsobí, že nás budou nohy velmi bolet po celodenním používání.

Jaká jsou naopak úskalí nekvalitních bot? A jak je poznáme?
Nekvalitní obuv bývá levná, z umělohmotného materiálu s umělou syntetickou podšívkou. Bývá buď velmi tvrdá, nebo naopak příliš měkká, oba extrémy způsobují potíže…

Jak bychom měli správně postupovat při výběru obuvi? Jaké jsou rozhodující faktory?
Pořád se točíme na materiálu. Prostě a jasně - kvalitní obuv, která nám dobře poslouží je kožená, dobře vyrobená, má kvalitní zpracování, cítíme se v ní okamžitě dobře a není úplně levná.
V ČR je často kladen důraz na nízkou cenu, ale speciálně při výběru obuvi je to velký omyl. V obuvi opravdu platí, že nízká cena znamená nízkou kvalitu a naopak. A nezapomeňte, že obuv vám má přinášet pohodlí, zdraví a také radost. Vždyť koupit si krásné nové boty to je přece velká radost, ne?

Jelikož se blíží léto, jakou obuv byste mi doporučil pro venkovní sport? A jak by měla vypadat vhodná obuv na běžné nošení během horkých letních dnů?
Pro sport je nejvhodnější sportovní obuv, vyrobená pro ten typ sportu, kterému se chcete věnovat. Jistě je rozdíl v obuvi na turistiku, jízdu na kole, či na tenis.
V horkých dnech nosí většina lidí sandály, zde jednoznačně doporučuji s koženou podšívkou a na kvalitní podešvi. Já osobně ale v létě chodím rád v celokožených polobotkách s koženou podšívkou - noha je pevně uložena v lůžku obuvi a nepotí se zdaleka tolik, kůže skvěle větrá. Dobrá je i obuv plátěná.

Jak bychom se správně měli starat o boty a jaká pravidla bychom měli dodržovat, zvláště přes letní měsíce, abychom o obuv nepřišli či neohrozili zdraví svých chodidel?
Základní pomůckou je krémování např. včelím voskem, skvělé jsou i různé regenerační a impregnační spreje. Obuv udržují v dobré kondici pro naše nohy i pro naše oko.


Obuv Romika.


Velmi děkuji panu Ing. Ryšavému za jeho čas na zodpovězení mých otázek.


Diskuze
Dáváte si pozor na kvalitu obuvi?
Jaké botky obvykle nosíte v létě?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist