MixSy Univerzální tyčový mixér

13. července 2014 v 15:31 | Dragell |  Na téma
V kuchyni | Recenze | Recept
Doma máme nového pomocníka, kterého bych vám chtěla dnes představit. Jedná se o výkonný tyčový mixér, který si poradí snad s každou potravinou.

Jedná se o kompletní sadu s několika nástavci, mlýnkem, nádobou nejen pro odměřování, ale také vhodnou pro mixování a dále samozřejmě mixéru.

Hlavice mixéru má několik nástavců a to nožovou hlavu, nástavec na míchání, šlehací kotouč, nůž na maso a mlýnek. Nejlépe pracují v přiložené nádobě, v které se perfektně seká či šlehá pohyby nahoru a dolů.

Mixér má dva stupně, kdy na první stupeň je vhodně dělat lehké vzdušné věci a zpracovávat malá množství. Naopak druhý stupeň si lépe poradí s tvrdými věcmi a větším množstvím.
Ačkoliv mixér pracuje perfektně, přeci jen jsem našla drobnou věc, která mi lehce vadí. To, co připravujete, vždy zůstává mezi nástavcem a mixérem. Když musíte z hlavice otřít třeba šlehačku, pak to rozdělat a dolovat ještě z hlavice, je to takové nepohodlné.

Mixér je doporučeno používat nejdéle 5 minut poté se začne zahřívat a je potřeba jej nechat vychladnout alespoň po dobu 10 minut. Zabráníme tak poškození vysokootáčkového motoru.

Po každém použití je vše potřeba hned omýt. Samozřejmě vždy nezapomeňte vytáhnout z elektřiny! Obzvláště je potřeba opláchnout ihned hlavici mixéru, aby zde nedošlo špatné zaschnutí některé suroviny, která by mohla ucpat hnací hřídel.
MixSy je perfektním pomocníkem, ale pro více lidí spíše na přípravu části pokrmu nebo různých drobných dobrot. Pokud má pracovat opravdu kvalitně, je vhodně jej používat v přiložené malé nádobě. Dobrým pomocníkem bude tedy třeba ženám na dietě, které speciálně chystají jídlo pro sebe. Užitečný jistě bude i studentům na kolejích, kde bude vítaným pomocníkem (pokud máte nevybavené kuchyňky tak, jako já na kolejích).
K mixéru je též přiložena celá kuchařka s různými recepty, ve kterých nalezne mixér své uplatnění. Naleznete v ní postupy na přípravu dezertů, pomazánek, krému, polévek a dalších dobrot.

Jablečná přesnídávka s banánem
4 jablka, 1 banán, 1 dcl džusu, 1 vanilkový cukr
Vše rozmixujeme, naplníme do sklenic a necháme v chladu několik hodin uležet.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist