Léto vs. zuby

17. července 2014 v 16:31 | Dragell |  Péče o tělo
Zuby
Je tu léto a kromě tradiční péče o zuby pro vás připravilo i možné starosti navíc. Co tedy s nimi dělat, jak se jim vyhnout a udržet si co nejzdravější zuby?Chlad a teplo
Největší zákeřností léta je, že požíváme velmi studené nápoje. Nejlépe k nějakému teplému obědu. Nebo třeba zmrzlinový pohár a k němu nebo hned po něm kávu? Samy zuby nás upozorní na problém, když začnou při konzumaci těchto pokrmů pobolívat.
I u zubů funguje jakési drobné smršťování a natahování díky teplotě, a když je vystavíte jednomu extrému a poté hned druhému, nemusejí to zuby vydržet a mohou vám vzniknout nepatrné prasklinky. To už jste pak kousek od zubního kazu, který se zde mile rád uchytí.


Smile by www.bylaauraa.deviantart.com


Na dovolené
Občas nás i někde daleko za hranicemi, když si jedeme odpočnout od práce, začne pobolívat chrup. Jako první pomoc se jistě bude hodit Ibalgin nebo další prášky určené proti bolesti. Je to ovšem jenom jakási provizorní záchrana. Pokud zuby bolí hodně, je potřeba vyhledat lékařskou pomoc, kdyby to bylo něco závažnějšího.

Zde ovšem nastává problém. Jsme v zahraničí. Když už nějakého toho zubního lékaře objevíte, možná se budete bát vybavenosti a znalostmi či zkušenostmi daného doktora. To ovšem nemusí být tak zásadní problém. Daleko horší může být udržovaná hygiena v ordinaci. Jsou země, kde na tom prostě tolik nelpí, takže si můžete domů nakonec něco nepěkného přivést.

A jak se tomu tedy vyhnout?
Není nic jednoduššího, než se objednat před dovolenou ke svému zubnímu lékaři a nechat si zkontrolovat celý chrup. Raději nepříjemným situacím předcházet, než si s nimi kazit následný pobyt.
 


Komentáře

1 Moje malé nudné já Moje malé nudné já | E-mail | Web | 17. července 2014 v 19:15 | Reagovat

Díky bohu si na zuby nemůžu stěžovat. :) Mám je v pořádku, ale i tak děkuju za tipy:)

http://my-little-boring-me.blogspot.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist