Když začnete v obchodě pípat

6. července 2014 v 19:52 | Dragell |  Móda
Každý si chce chránit svůj majetek, i obchody a tak mnohdy kromě lidské pracovní síly pořizují bezpečnostní senzory na zachycení pokusu o vynešení zcizeného zboží.
Mnohdy jsme v tom ale nevině. Jak se tedy zachovat?


Jak se zachovat v případě, že vkročíte či vycházíte z obchodu a spustí se pípání?
Rozhodně nezmatkujte, nemuseli jste to být vy, ale jiný procházející, proto je lepší počkat na bodyguarda nebo prodavačku, které vás prověří opakovaným vstupem. V případě, že jste to nebyli vy, můžete odejít.
Na co je ovšem pamatovat, že při jakékoliv situaci je třeba zachovat klid, chovat se slušně a spolupracovat. I ze strany zaměstnanců by chování mělo být vchodné, neponižující a ohleduplné.

Jste to právě vy, kdo spustil senzory ochrany, když vcházíte, co dál?
Zkuste si vzpomenout, zda nemáte nějakou novou věc, nejčastěji boty a společně s bodyguardem obchodu či prodavačkou ozkoušejte tuto věc. Je vhodné také nejprve vyzkoušet přes senzory kabelku, kde máme vždy spoustu věcí a ujistíme se, že se v ní nebudeme muset přehrabovat. V případě, že má obchod svého bodyguarda, který vše hlídá, jistě si všiml, že jste vešli a nikoliv odcházeli, v takovém případě vás může pustit i bez větší kontroly.

Jste to právě vy, kdo spustil senzory ochrany, když vycházíte, co dál?
V takovém případě je nejlepší (po příchodu zaměstnanců obchodu) prověřit nejprve vaši tašku s novým nákupem. Občas se prostě stane, že se neodstraní všechna ochrana. Při takové situaci stačí ukázat účtenku, kde prokážete zaplacení, prodavačka vám pak ochranu zkusí odhalit a konečně ji odstranit.
Kuriozitou může být také nalepená ochrana na botě či někde zachycená, kterou se někdo před vámi pokoušel z oblečení dostat. V takovém případě již zloděj nejspíše utekl a vás by neměl nikdo vinit.


Obchod ve Francii


Odstranění pípání z obuvi (a jiných věcí)
Už se vám to také stalo? Koupili jste si krásné boty, ale ať vkročíte do jakéhokoliv obchodu, začnete s nimi bohužel pípat. Jak tuhle situaci vyřešit?
V článku pro vás přináším tři řešení a držím pěsti, aby se zrovna vaše boty povedlo zbavit pípání.

1. Zkontrolujte boty
Občas na botách bývá přilepená taková samolepka s kódem, kterou prodavačka opomněla odstranit. Může být na cedulkách, podrážce, ale třeba i uvnitř boty či pod vložkou. Vše prohlédněte, a pokud tuto samolepku naleznete, odstraňte ji.

2. Magnet
Také bývá ochrana umístěna i v podrážce. Odstranit se dá i ošoupáním, ale daleko lepší je sáhnout po silném magnetu, kterým by se měla znehodnotit. Magnetem stačí přejet po podrážce, pak si zkuste s botami vyrazit na nákupy, zda zmagnetizování pomohlo.

3. Obchody
Jestliže nemáte již jinou možnost, zamiřte do některého obchodu s kódovou ochranou. Tam by vám měli pomoci pípání odstranit, neboť ze svého zboží jej také musí při prodeji deaktivovat.
V případě, že půjdete do obchodu, kde jste boty zakoupili, nezapomeňte účtenku. Mohou vás totiž jinak nařknout, že boty chcete naopak ukrást a nepomohou vám, je tedy potřeba doložit zakoupení. V žádném případě nespoléhejte na to, že si vás prodavačka pamatuje, ačkoliv je to tentýž den. Kolem pokladny procházejí neustále noví lidé a ona si je přeci nemůže pamatovat všechny.

Na internetu se lidé shodli, že nejtěžší je požádat o pomoc v Deichmannovi a i při doložení účtenky jsou podezřívavý a neochotní. Ovšem nedá se jim to zazlívat, neboť ono pípání je právě ochrana před zloději a při zakoupení by ji měli správně všechnu odstranit. Jenže chybička se občas najde, stroje nejsou 100% spolehlivé.
 


Komentáře

1 Shabana Shabana | E-mail | Web | 6. července 2014 v 20:08 | Reagovat

Já tak jednou pípala s novou peněženkou, ale pak se to naštěstí vysvětlilo. :-)

2 Laura Laura | Web | 6. července 2014 v 20:09 | Reagovat

Zajímavý článek :))

3 Al. Al. | Web | 6. července 2014 v 20:52 | Reagovat

Já jsem si koupila svetr myslím v C&A a pípala jsem u všech vietnamců u nás na náměstí. Poté jsem zjistila, že vevnitř na boku byla právě nějaká podivná cedulka (taková tvrdší), asi s nějakým tím kódem, jak píšeš. Ustřihla jsem ji a problém rázem vyřešen.

Ale všimla jsem si, že v jednom obchodě lidé pípají pořád a prodavači už to ani nekontrolují.

4 MelissaDV MelissaDV | 7. července 2014 v 22:25 | Reagovat

To já jsem si koupila nový kalhoty a byla tam taková ta tvrdší samolepka s tím kódem.Je zajímavé, že jsem takhle pípala jenom v globusu.Ale třeba v kauflandu taky pořád někdo pípá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist