Jak se starat o mladou pleť?

19. července 2014 v 22:08 | Dragell |  Péče o tělo
Zase se ke mně dostal dotaz, tentokrát na to, jak by se měla mladá dívka - tak přibližně ve věku 14 let, kdy se i začíná malovat, starat o svou pleť pomocí pečující kosmetiky. Sice je to článek spíše pro mladé dívky, ale měl by být základem i pro ty starší, kde se péče samozřejmě rozšiřuje.Odličujeme
Je fajn, že už se ve svém věku malujete, ale nikdy a opravdu nikdy se nezapomeňte večer, když jdete do postele, odlíčit. Pleť jinak trpí, je pod vrstvou čehosi, nemůže dýchat, leží na ní bakterie, které jste za den posbíraly, a mohou se objevit zanícená místa.
Navíc, když se večer neodlíčíte, přenesete si nečistoty na polštář, a i když se další den odlíčíte, opět bude vaše pleť v noci pod útokem nepříjemných bakterií.
Zvolte raději jemnější odličovadla pro mladou pleť, doporučuji také speciální odličovač na oči, neboť si do budoucna můžete uškodit jak očím, tak očnímu okolí. Doporučuji nepoužívat dekorativní voděodolnou kosmetiku, neboť na ni je potřeba drastičtějších odličovačů, aby se kompletně odlíčila.


Při odlíčení očí vatový tampónek pouze přiložíme na víčko, necháme chvíli působit odličovač a poté jemným netahavým pohybem víčko otřeme.
Obličej se odličuje od čela, od nosu směrem ven.


Krémujeme
Co je ale úplným základem a díky čemuž se může pleť zhoršovat, je opomínání použití krému. Ten se nanáší ráno, vždy pod make-up - nechejte jej prvně vsáknout a teprve potom aplikujte make-up. A vyhněte se aplikaci pudru pouze na pleť, může vám ji vysušit.
Je zde pravidlo, že přes léto se používají lehčí krémy, přes zimu zase mastnější. Také správně vybírejte krém pro svůj typ pleti, jinak si můžete ještě uškodit.
Pleť reaguje stejně špatně na dehydrataci, někomu tak, že se vysušuje, tvoří se šupinatá místa, jiný má zase obličej přemaštěný a začervenalá místa. To vše se dá spravit či zmírnit použitím správného krému.


senju-hime.deviantart.com


Maskujeme
Na mladou pleť, jestliže není příliš problematická, bych peeling ještě nedávala, ať si ji zbytečně nepodráždíte a akorát si nezaděláte na problémy, ovšem taková maska, to je jiné. Najděte si alespoň jednou za týden čas a dopřejte své pleti blahodárné účinky vybrané masky (opět vybírejte masky, které jsou vhodné pro váš typ pleti). Maska se nanáší na odlíčenou pleť v tlusté vrstvě, aby se k pleti nedostal vzduch. Maska má tak daleko větší účinek.
Vynechej okolí očí a rtů.
Maska se obvykle nechává působit na 10-15 minut, ovšem vždy si přečtěte příbalový leták, zda tomu není jinak.
Masku sundávejte navlhčeným vatovým tampónkem směrem od čela, od nosu dolů. Jakmile máte pocit, že máte masku odstraněnou, vezměte si poslední navlhčený tampónek a jím se pro kontrolu ještě jednou očistěte.


Diskuze
V kolikati letech jste se začaly líčit a kdy odličovat?
Pečujete o svou pleť správně?

 


Komentáře

1 Kája Kája | Web | 20. července 2014 v 12:47 | Reagovat

Já se začala líčit (tedy dávala jsem si pouze jen řasenku a občas korektor na pupínky) asi ve 12 - 13 letech. Až letos jsem přidala k řasence i make up a občas stíny. Každopádně odličuji se už poslední 3 roky určitě! Mimo masky a "krémování" pleti (protože nemám ráda pocit mastnoty na rukou, ne vždy se vše dokonale smyje vodou) dělám vše, co zde píšeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist