Jak se opálit (a nespálit)?

22. července 2014 v 17:13 | Dragell |  Péče o tělo
U moře
Každým snem ženy či dívky v létě je opálení se na slunci, získání krásné bronzové barvy bez spálení, kdy by se pak opálená kůže nepříjemně sloupávala. Jenže víme, jak postupovat při opalování, zvláště pak u moře, kde je slunce silnější?Zběsilé kousky mého bratra u moře.


Jak se správně opálit
Před samotným opalováním je vhodné začít užívat vitamíny, zvláště pak beta-karoten, který napomáhá přirozenému opálení a jeho delšímu udržení na pokožce. Jestliže jedete k moři, nezapomeňte, že vaše pokožka není zvyklá na tak ostré slunce.
Je potřeba se mazat vhodným faktorem (čím světlejší kůže, tím vyšší faktor), ale také nechávat kůži odpočinout. Pro odpočinek můžete zvolit stín nebo na slunce si vzít triko s krátkým rukávem na ochranu ramen a široký klobouk, který zastíní citlivější pokožku obličeje.
Po opalování vsaďte na speciální poopalovací přípravky. Ty pokožku zklidní, hydratují a pomohou prodloužit udržení ztmaveného pigmentu.

Rozhodně si vyhýbejte polednímu slunci, které je velmi silné a nebezpečné. Dále při slunění nezapomínejte na pokrývky hlavy a pravidelný pitný režim, ať vám dovolenou nezkazí úpal či úžeh.


Východ slunce u moře v Itálii.


Nezapomeňte se dobře namazat
Nejlepší je namazat se třeba ráno po sprše, protože bez oblečení to je nejdůkladnější, ale když už musíme aplikovat a máme na sobě například plavky, pak mnohdy zapomínáme na důležité části těla, které se také mohou spálit.

Uši - často na ně zapomínáme, stačí vyčesat drdol, abychom se dobře opálily, a hned nám mohou chytnout. Mohu potvrdit, že je to velmi nepříjemná záležitost, zvláště pak, když spíte naboku, jako já.

Vrch dekoltu - mažeme se, mažeme, ale na tomhle místě to občas odflákneme. Červený měsíček kůže je na světě.

Kolem podpaží - další místo, kde pečlivostí hodně šetříme. Spáleniny jsou zde o to nepříjemnější, že s rukama pohybujeme a v podpaží se potíme.

Nárt - další místo, které nenatřeme, zvláště pak, máme-li sandálky, ale právě kvůli nošení obuvi může být namazání tohoto místa zásadní pro příjemnou dovolenou.
Ani světlá kůže se nemusí spálit
Pokud máte tu nejsvětlejší pokožku, která se i na našem mírnějším slunci rychle spálí, a tak jste věčně bledé či věčně spálené a sloupáváte se jako hadi z kůže, mám pro vás doporučení. Sama jsem velmi světla a neprožila jsem jedinou dovolenou bez spálení. Až na tu poslední, kdy jsem se rozhodla zainventovat více peněz do ochrany své kůže a vsadila jsem na kombinaci přípravků od značky Bioderma. Dokonce jsem přijela i lehce opálená, což je u mne doslova zázrak.

Nyní jsem si pořídila na vyzkoušení Bioderma Photoderm Bronz sprej s SPF 30, který jsem v lékárně sehnala ve výhodném balíčku s Bioderma micelární vodou pro citlivou pleť a také vzorečkem krému.
Pokud dáváte přednost oleji, tak je na trhu i novinka Bioderma Photoderm Bronz olej s SPF 30.

Na dovolené jsem ale spotřebovala ještě jiné dva přípravky. Jestliže by vás zajímala recenze těchto přípravků k letnímu opalování, zde jsem si pro vás připravila recenzi:


Diskuze
Dodržujete tyto základní věci?
Vyzkoušely jste někdy opalovací přípravky od Biodermy?
Máte nějaké tipy k opalování i vy?

----------------------------------------------------------------
Výzva psána pro stránku Blogerky.cz a Photoderm.cz.
 


Komentáře

1 Chica con sueños Chica con sueños | Web | 23. července 2014 v 7:39 | Reagovat

super článek :)) já se vždycky mažu vyšším faktorem :) ale když mi bylo asi 10, tak jsme jeli do Chorvatska a já před Chorvatském nosila ven jen tenisky a nenapadlo mě u moře, že si můžu spálit nárty... no spálila jsem si je tak, že jsem je měla fialovo černé :D nekecám.. pak jsem do konce dovolená musela nosit ponožky :D so sexy

2 Kája Kája | Web | 27. července 2014 v 11:56 | Reagovat

Já se neopaluji vůbec v létě, sluníčko obecně vůbec nemusím a tyto extrémní horka také ne. I k moři mě to moc neláká, právě díky těmto důvodům.. Navíc mám velkou alergii na slunce, takže se kdykoliv a kdekoliv osypu a mám pak po sobě neskutečnou vyrážku :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist