Bazárek s kamarádkami

16. července 2014 v 16:29 | Dragell |  Móda
Nenošené oblečení
Skříň vám doma už přetéká, a přesto máte pořád chuť si koupit něco nového, pěkného na sebe? Každá žena či dívka chce být pěkná, jenže pak nastane ta situace. Přinesete si tašku, dvě a už nemáte kam své nové oblečky dát. Proč tedy neuspořádat s kamarádkami menší bazárek?


1. Protřiďte skříň
Projděte si veškeré oblečení ve skříni a vyberte to, které již nenosíte, i když je pěkně. To, že jste ho měly na sobě jen jednou, z něj nejspíše nedělá moc oblíbený kousek, takže šup na hromádku mimo skříň.
Veškeré oblečení nezapomeňte vyprat a úhledně složit. Vše dejte na dvě hromádky, jednu, kde jsou pěkné kousky, které by mohly najít u vašich kamarádek místo a na druhou hromádku vložit ty starší, už unošené oblečení.

2. Nachystejte místnost
Připravte nějaké občerstvení, třeba kokosové sušenky, možná nějaké chlebíčky, ovoce a limonádu. Perfektní může být i mátová limonáda, kdy do vody ve sklenici vložíte lístky máty, případně přidáte na dochucení citron a necháte vyluhovat. Dobré je nechat v teplých letních dnech odstavit do lednice či přidat led.
Nachystejte také nějakou hudbu příjemnou pro vás pro všechny, případně vyzdobte celou místnost. Příjemné jsou i různé polštářky pro ozdobu, pohodlí, posezení.


Cloth by nosemouth.deviantart.com


3. Pozvěte kamarádky
Předem samozřejmě informujte kamarádky, kdy se váš bazar bude konat a nechť i ony udělají bod jedna. Pak se společně v domluvený čas sejděte, přičemž si všechny připravte tu první hromádku s pěkným nepoužívaným oblečením.
Nabídněte si navzájem na výměnu oblečení, případně i na věnování. Je fajn to spojit i s hudbou, tancem, pokud máte možnost, vyzkoušejte karaoke a u toho bláznivě kombinujte vzájemně oblečení, přičemž tak zjistíte, co vám sedí a co byste rády vyměnily.

4. Pro dobrou věc
Ale ještě je tu druhá hromádka a také jste jistě nepozměňovaly všechno oblečení, které jste si nachystaly. Je čas jej složit a přidat na druhou hromádku.
Zakončete svojí malou párty dobrým skutkem a přebývající oblečení odneste do kontejneru s oblečením pro potřebné či do různých charitativních institucí. Do kontejneru nezapomeňte vložit oblečení zabalené do igelitu - kdyby náhodou zatékalo, ať je oblečení od vás chráněné.
Můžete si být jistě, že oblečení, které vám doteď leželo v šatníku, dostane někdo, kdo jej rozhodně unosí. A nezapomeňte, že do kontejneru nepatří staré, špinavé, děravé hadry.


Diskuze
Už jste někdy s kamarádkami takovou akci udělaly?
Plánujete takovou akci?


-----------------------------------------------
Proč je článek přiřazen k tématu týdne Ošklivé káčátko?
Zdá se vám, že k tomuto tématu článek nepatří? Zde je mé vysvětlení, proč jsem jej zařadila.
Ošklivé káčátko představuje postavu, která vyrostla do krásy. V článku představuji dvě možnosti, jak se rozvinout ke kráse. První je ta vnější, kdy se řeší oblečení pro sebe. A druhá krása je ta vnitřní, kdy snad podnítím některé, aby pomohli těm, kteří to potřebují.
 


Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 16. července 2014 v 18:58 | Reagovat

Vždy som chcela vyskúšať na vlastnej koži atmosféru takjeto udalosti :D
A myslím si, že to je super nápad, pretože človek si môže vybrať skutočne z veľa štýlov :D

2 *Pavli* *Pavli* | Web | 17. července 2014 v 15:47 | Reagovat

Veľmi dobrý nápad ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist