Zabraňte nepříjemnému pocení

19. června 2014 v 20:07 | Dragell |  Péče o tělo
Horké slunečné dny na nás již útočí, hledáme příjemné zchlazení, kde můžeme, ale občas je tomu nepříjemnému pocení jen těžké utéct. Dnes si tedy připomeneme, co můžeme pro své tělo udělat, aby se tolik nepotilo a potem nezapáchalo.


Pot je přirozenou reakcí těla, které tak vylučuje škodlivé látky z těla a ochlazuje se. Potní žlázy se nacházejí na celém těle, obzvláště pak v podpaží. Ačkoliv se jedná o důležitou funkci těla, v dnešní společnosti se na mokré fleky na oblečení či typický zápach nedívá dobře.

Den ihned začněte sprchou, své tělo důkladně očistěte od zapocení, ke kterému mohlo dojít přes noc. Sprcha je důležitá v kterékoliv části dne, vaše tělo tak nejen omyjete od zapáchajícího potu, ale také tělo zchladíte, čímž zmírníte další pocení.
Vhodné je udržovat své tělo bez chloupků v oblastech, kde se nejvíce potíte. Zápach se na chloupkách drží více a obtížněji se jej zbavuje než z holé kůže.

Na problematická místa nezapomeňte nanést antiperspirant, tuhý deodorant nebo krystaly proti pocení. Nejedná se pouze o podpaží, použijte jej opravdu všude, kde se nadměrně potíte.
Nejvíce se mi osvědčily proti pocení a zápachu deo krystaly.
Správný přípravek proti pocení by neměl úplně zadržet pocení, maximálně jej zmírnit, ale primárně by měl působit proti zápachu.


Summer - brokendancer.deviantart.com


Když se budete oblékat, ať již do práce nebo do školy, pamatujte na to, abyste zvolily vzdušné přírodní materiály, kterými může proudit vzduch. Příkladem vám mohou být bavlněná trika.
Pod umělým materiálem se tělo více potí, zapařuje, zapáchá.
Pokud máte problém s pocení, nebojte se si přibalit do tašky triko, které si v průběhu dne můžete tak převléknout.

Jste zvyklé na ráno s kávou? Ta vám naopak může uškodit. Proti pocení zkuste bojovat bylinkami, zakupte si nasušené bylinky v lékárně, kde vám jistě i rádi poradí, které zvolit.
Nejdůležitější je ale pravidelný pitný režim, když už ne bylinky, tak volte vodu. Při zchlazení těla se budete méně potit.

Pozor na to, co v průběhu dne jíte. Pocení a jeho zápach posílíte různými kořeněnými jídly, cibulí či česnekem. Přitížit vám mohou i stresové situace, kterým je vhodné se vyhýbat a všechny situace tak řešit včas.


Diskuze
Jak bojujete s pocením v létě vy?
Máte ještě další finty, jak si poradit s pocení?
 


Komentáře

1 jana jana | Web | 31. srpna 2016 v 23:24 | Reagovat

Sprchování je dobré vlažnou vodou, Studená voda zúží krevní cévy, aby v pokožce zadržela teplo, a budete se potit ještě víc.

Nepijte studené nápoje. Lepší je vlažný čaj. Ideálně ibiškový, který omezí pocení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist