Udržte si přátelství

3. června 2014 v 12:16 | Dragell |  Na téma
Vztahy
Člověk je tvor společenský a tak se sbližuje a tráví čas s ostatními lidmi. Ty, které si pustí blíže k tělu, může nazývat svými přáteli - tedy pokud je to oboustranné. Jak ale docílit toho, že přátelství dlouho vydrží?


Společný čas
Objevte společné zájmy, které vás spojí ještě více. Je jen na vás, zda je to nakupování, jízda na koni nebo horolezectví. Důležité je, abyste obě dělaly to, co vás baví a mohli tuto činnost provádět společně.
Stačí ale i pouhé posezení nad kávou, zavedení rozhovoru na to, co je nového doma, v práci, ve škole a sdílet tak svá přání, úspěchy, nezdary či strasti.


Citát
Láska se ptá přátelství: "Proč jsi na světě, když existuji já?" "Protože ty pácháš bolesti a rány, ale já je hojím."


Tak takhle ne
Kamarádky jsou sdílné, občas podrbou, ale pouze mezi sebou. Takové věci se nehodí vynášet ven ve stylu: "Ona říkala…", také kamarádku jistě nepotěší, pokud ji budete skrytě někde pomlouvat.
Co je naopak pro přátelství vhodné, jsou veselí pozitivní lidé. Ano, občas problém je, ale pokud jste zamračené 25 hodin denně, pak s vámi nikdo dlouho kamarádit nebude chtít.
Další věc, která se nevyplácí, je lhaní. Přátelství je o důvěře, a když své kamarádce nemůžete svěřit pravdu, jste pak opravdu kamarádky?


Friendship - ollaaa.deviantart.com


Vždy při sobě
Když dojde na nějaké to trápení a potřebuje se vám kamarádka svěřit, vždy jí naslouchejte, poskytněte oporu, zkuste vhodně poradit, pokud si to situace žádá. Přátelé jsou od toho, aby se v nejhorších chvílích života podrželi.
Na druhou stranu, pokud si to kamarádka nepřeje, její situaci dále nerozebírejte, netlačte na ni se svým názorem, nenuťte ji, co má dělat. Místo toho zkuste přijít na způsob, jak ji alespoň na chvilku od nějakého problému pomoci třeba výletem, tedy chvilkovému útěku od problému, aby si vaše kamarádka mohla vše ujasnit.


Citát
Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.
Seneca


Uznávejte svobodu
Je pravda, že při přátelství je společně strávený čas důležitý, ale pořád na kamarádku tlačit, abyste něco podnikly, není dobré. Nechejte jí volný čas, ať se může věnovat svým dalším zájmům a přátelům, to samé platí i pro vás.
Může nastat i chvíle, kdy se kamarádka zamiluje a svému protějšku bude věnovat veškerou energii po nějakou dobu (dokud to prvotní zešílení neopadne). V takové chvíli potřebuje ještě více prostoru, ale nebojte, brzy bude vnímat i vše ostatní, ne jen tu jednu osobu novou ve svém životě. Kamarádce nevyčítejte v takové chvíli, že se vám nevěnuje, nechejte jí prostor a občas zkuste navrhnout společnou zábavu.


Diskuze
Je něco, co v přátelství dodržujete, a nebylo zmíněno?
Máte nějaké prohřešky v přátelství?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist