Relaxační chvíle v koupelně

11. června 2014 v 21:12 | Dragell |  Na téma
Duševní pohoda
Svět dneska pořád někam spěchá, máme hodně úkolů, povinností, starosti se školou, s rodinou, s přáteli, ale naše tělo občas potřebuje vydechnout, jinak se může ozvat pomocí bolestí hlavy či únavou. Dopřejme mu tedy chvíli klidu a odpočinku.


Svoji rychlou sprchu proveďte jako vždy, zbavte se nečistot, omyjte tělo, odličte se. Ale tentokrát po sprše si svůj pobyt ve vaně o další čtvrt až půl hodiny (nejvýše) prodlužte a dopřejte si relaxační koupel.

1. Ztlumte světlo
Ještě předtím, než definitivně v koupelně zhasnete nebo ztlumíte světlo, rozestavte kolem vany či na parapet okna svíčky, které zapalte. Ostrého světla máme v tyto slunečné dny kolem sebe až příliš, ulevíme tak výborně svým očím.
Pamatujte, nemějte svíčky u hořlavých materiálů a za hlavou. Nejlépe svíčky umístěte do nějakých skleněných ochranných obalů, pokud do vody chcete přidat koupelový olej. Oheň je potřeba mít stále pod dohledem a místnost se svíčkami tak neopouštějte, dokud je opět neuhasíte.


Relaxační koupel - pia-sama.deviantart.com


2. Provoňte místnost
Nezapomeňte i na další svůj smysl - čich. Denně čicháme všechen ten smog z ulice, proto ukažme samy sobě, že jsou i krásné vůně.
Zapalte si vonnou tyčinku, a jakmile se chvilku rozhoří, kmitnutím tyčinky ji uhaste. Vonné tyčinky se nesfoukávají dle tradice buddhismu. Poté je umístěte do stojanu, kde budou postupně uvolňovat vůni.
Variantou jsou i keramické stojánky na vonné oleje, z kterých se vůně uvolňuje díky svíčce umístěné pod olejem.

3. Utište ruchy
Nezapomeňte i na svoje uši, které jsou zvyklé naslouchat jak vysokým frekvencím hluku, tak kde jakému hluku, díky kterému se nedokážeme uvolnit. Pusťte si v přehrávači jakoukoliv příjemnou relaxační hudbu. Nezapomeňte, že i když se jedná o relaxační hudbu, pokud si ji pustíte na tzv. plné pecky, tak si nezarelaxujete.
Doporučuji jít na Youtube a zadat do vyhledávače klíčové slovo "Zen garden".
Pozor, elektroniku nemějte v blízkosti zdroje vody, nedopusťte, aby zde byla nějaká možnost, jak by mohl přehrávač upadnout do vody, neumisťujte jej ani na mokrou podlahu. Raději jej ze své relaxace vypusťte, pokud není zbytí.
4. Napusťte vanu
Připadá vám, že by v tomto bodu stačil pouze nadpis? Nikoliv, i zde jsou určitá pravidla.
Vodu napusťte nejlépe ve výši tělesné teploty, nejvýše o 1-2 °C výše. Příliš horká voda tělo vysušuje, může dokonce stát za vznikem popraskaných malých žilek na těle. Samozřejmě by také přibylo riziko přehřátí organismu, s kterým nyní celé dny bojujeme.
Do vody můžete přidat esenciální oleje či koupelové soli pro další hýčkání vaší pokožky.
Nezapomeňte, že vody má být ve vaně tolik, aby v ní mohlo ponořeno celé tělo až po krk.

5. Relaxujte
Než se ponoříte do vany, je dobré si pod hlavu poskládat ručník, abyste ležely na měkkém. Je jen na vás, zdali budete vnímat atmosféru s otevřenýma očima nebo necháte svá víčka spadnout. Samozřejmě neusněte a mějte možnost někde sledovat čas.
Důležité je úplně vypnout, uvolnit se a nepřemýšlet nad ničím, ani co si budete dělat druhý den k večeři, to sem prostě nepatří.


Tak co, už si svoji relaxační půlhodinku plánujete?
 


Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 11. června 2014 v 23:33 | Reagovat

Poprvé po X letech mám konečně vanu, tak se asi budu řídit tímto článkem, chtělo by to nějaký relax :)

2 Nikouss k Nikouss k | 12. června 2014 v 7:02 | Reagovat

Dragellko opet mas krasny clanek moc jsem se na nej tesila protoze se rikala ze se mi asi bude libit a me se moc libi. Ja jsem delala takovouhle relaxadni chvili v pokojicku uz asi pred dvema lety ale v koupelne by to mohlo byt zajimave :)

3 Lukáš Lukáš | Web | 13. června 2014 v 18:04 | Reagovat

[1]: tak relax se dá zajistit i jiným způsobem než jen ve vaně - je na to i celá řada cvičení (a některá je možné provádět takzvaně za "pochodu" = třeba ve škole o přestávkách či v práci během svačiny či oběda a tak dále)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist