Rozhýbání se

30. května 2014 v 13:51 | Dragell |  Péče o tělo
Pohyb
Pokud máte problém s vyšší váhou, není jiné cesty, jak s ní zatočit, než začít cvičit. Jenže co když máte problém s cvičením, ať již proto, že jste se doposud nehýbaly nebo vám to znemožňuje vaše váha?


Než se pustíte do všech těch cvičebních programů, které dnešní trh nabízí, přivykněte své tělo na pohyb. Ze všeho nejjednodušší nastartování je běhání, ale pokud i tento pohyb vám dělá problém, začněte s procházkami. Nejprve zkuste půlhodiny a postupně prodlužujte. Je potřeba se ovšem naučit chodit na procházky či postupně běhat opravdu každý den.
Běh či procházka vás bude daleko více bavit, pokud si najdete společnici-sportovkyni, která bude vyrážet na různé trasy s vámi. Hodí se i němá tvář, takže pokud máte doma psa, neváhejte jej vzít na vodítko, bude vám vděčný. Jestliže nemáte k dispozici žádnou takovou společnost, nepohrdněte jakýmkoliv přehrávačem hudby se sluchátky. Pamatujte, že rytmus hudby bude udávat rychlost pohybu.


Článek je proložen fotografiemi z otvírání ostravské Jantarové stezky vedoucí od Forum Nová Karolina k Dolní oblasti Vítkovice.
Více o této události si můžete přečíst v článku Nově otevřená ostravská Jantarová stezka.


Jelikož již letní horka začínají dominovat, rozhodně nechoďte běhat v poledne. Nejpříjemnější jsou rána nebo večery, kdy ještě slunce nemá plnou sílu. Pokud si navíc nevěříte ukazovat se ve sportovní i lehce propocení mezi lidmi, jsou tyto krajní body dne ideální.
Pokud máte na výběr místo pro procházky či běh, zvolte si raději polní či lesní cesty, ve městě pak vyhledávejte raději parky než dopravní tepny.

Nezapomeňte, že pokud chcete něco se svým tělem udělat, kromě pohybu budete také muset upravit jídelníček. Je potřeba omezit nezdravá jídla, zmenšit porce a jíst pravidelně 5x denně. Hledáte náhradu za sladkosti? Zkuste se podívat po ovoci, na kterém si jistě také smlsnete.


Diskuze
Rozhodly jste se i vy letos něco udělat pro své tělo?
Začít posílit zpevňovat svaly?
Nebo pravidelně již cvičíte - jaké byly vaše začátky?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist