Jak na rychlé zaschnutí laku?

25. května 2014 v 13:51 | Dragell |  Úprava vzhledu
Nehty
Určitě to znáte, spěcháte do školy, do práce, do divadla, na rande, prostě potřebujete vypadat hezky, ale hodiny vám ukazují, že ten lak nejspíš nestihne uschnout a při vší smůle se s ním někde utřete. A máte po pěkných nehtech. Jak tedy ovlivnit rychlost schnutí laku?Studená voda
Můj nejoblíbenější pomocník je studená voda. Je velmi rychlá a účinná. Je potřeba si do misky či do zašpuntovaného umyvadla napustit studenou vodu a do ní vložit konečky prstů.
Pamatujte, že pokud se pokusíte dát nehty pod tekoucí vodu z vodovodu, akorát si proudem vody lak poničíte.

Chlad v ledničce
Pokud plánujete lakování předem a už víte, že nebude moc času, můžete vyzkoušet vložit lak do lednice. Je to potřeba tak 1-2 hodiny před lakováním, díky čemuž lak zřídne. Při nanášení na nehty pak velmi rychle zasychá.
Sprejový deodorant
Určitě máte doma sprejový deodorant, pokud ano, můžete jej též využít. Tedy samozřejmě za předpokladu, že neobsahuje alkohol, což většinou zjistíte na zadní straně přebalu.
Alkohol může na lak nevhodně zareagovat, což rozhodně nechcete.
Lak stříkejte na nehty zhruba z 10cm vzdálenosti a samozřejmě v místnosti, kde se nenachází děti, zvířata a je snadno vyvětratelná.

Fén
Můžete zkusit na své nehty nasměrovat i studený vzduch z fénu. Je třeba dodržet opravdu použití studeného režimu, jinak si moc nepomůžete. Nevolte přílišnou rychlost ani blízkost, ať si lak nenafoukáte na jednu stranu a nevytvoříte si hrbolek.
Urychlovací přípravky
Pokud vám nestačí výše zmínění pomocníci, které v domácnosti jistě najdete a přejete si zakoupit speciální produkt, i taková možnost je. Dnešní trh nabízí různé spreje, laky, kapičky apod. Stačí zajít do drogerie a jistě vám takový výrobek v regálech najdou, ovšem dle zkušenosti nemála zákaznic, jsou většinou tyto přípravky špatně či vůbec účinné.

Rychleschnoucí laky
Poslední možností je používat snad jen rychleschnoucí laky. Jestli nepotřebujete tedy konkrétní speciální lak, pak se zkuste podívat např. po lácích od Rimmelu ze série 60 Seconds, se kterými mám velmi dobrou osobní zkušenost.
Navíc zkuste nenanášet jednou velkou vrstvu laku, ale používejte 2-3 tenké vrstvy, které rychleji zaschnou.


Diskuze
Jak doma urychlujete schnutí nehtů vy?
Máte nějaký speciální urychlovací přípravek, se kterým máte dobrou zkušenost?
Znáte nějaké velmi rychle schnoucí laky?

 


Komentáře

1 Nonsie Nonsie | Web | 25. května 2014 v 18:58 | Reagovat

Já si nehty nelakuju, maximálně si je občas přeláknu nějakým zpěvňujícím lakem, nebo lakem proti kousání nehtů (na to já jsem strašná :D)... Tyhle tipy se mi určitě budou hodit :)

2 Shira Shira | Web | 18. srpna 2014 v 19:43 | Reagovat

Dost užitečná věcička děkuju vyzkouším ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist