Angličtina je jazykem světa

27. května 2014 v 14:26 | Dragell |  Na téma
Téměř všude se s ní domluvíte, a pokud máte pocit, že dokud nepřekročíte hranice naší republiky, tak angličtinu nepotřebujete - mýlíte se.


Angličtina je hlavním jazykem 35 států a v dalších zhruba 50 státech je jedním z vícera úředních jazyků dané země. Angličtina je dále uznávaná jako mezinárodně uznávaný jazyk pro dorozumívání se.

Nemusím vytáhnout za hranice našeho státu ani paty a přesto mne, určitě stejně jako vás, angličtina obklopuje.
Když hledám nejčerstvější novinky, ať se již týkají čehokoliv, nejjistější a nejrychlejší zdroj hledám na oficiálních zahraničních stránkách. Stejně je tomu i s takovými filmy či seriály, kterých se rychleji dočkám v anglickém jazyce než v českém, nemluvě o tom, že v angličtině zní tyto snímky mnohdy lépe.


English Tea - ahermin.deviantart.com


Nedáno dokonce jedna kamarádka řešila problém, že její oblíbená kniha se nebude mít vydané pokračování v češtině a bude si tedy muset pořídit daný titul v angličtině, aby se dozvěděla, jak to s jejími oblíbenými hrdiny dopadlo.

Když jsem se bavila se sestřenicí, která při škole pracuje pro České dráhy, prozradila mi, že zrovna si dělá osvědčení pro obsluhu mezinárodní pokladny, kde angličtinu potřebuje. Vše proto, aby dostala výrazně přidáno a lépe tak vyšla při placení všeho potřebného, jelikož bydlí již s přítelem.

Angličtina nás ale může zaskočit i při bloudění ve městě, ať při našem nebo jiného chodce. Do našeho státu se sjíždějí cizinci a největší pravděpodobnost, že natrefíte na cizince, je v našem hlavním městě, Praze. Ať už se někdo zeptá vás nebo vy druhého chodce, je zde pravděpodobnost, že vás střet s anglickým jazykem nemine.


In the street - Erinti.deviantart.com


Vidíte tu angličtinu na každém našem kroku? A to jsme pořád v našem státě. Co teprve, když vyjedete do zahraničí, kde se bez znalosti cizího jazyku neobejdete?

Naší šancí, jak si porozumět s ostatními lidmi, je angličtina. Ať jsme malí nebo velcí, právě nyní je výborná příležitost začít se učit tomuto jazyku. Existují různé školy pro tuto výuku a nemám na mysli pouze pomaturitní studium.
Máte na výběr např. z večerních hodin po práci či škole nebo přes prázdniny, tak jako se tomu věnuji já, se zúčastnit týdenního intenzivního kurzu angličtiny.

Nevíte, do jaké jazykové školy se jít přihlásit? Vyzkoušejte školu LITE, která nabízí ukázkovou hodinu zdarma. Je potřeba si předem rezervovat místo a podle proběhlé lekce se pak můžete rozhodnout, jestli vám daný typ výuky vyhovuje.

----------------------------------------------------------------
Výzva psána pro stránku Blogerky.cz a jazykovou školu LITE.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Autor blogu a designu: Dragell (e-mail)
Autor fotografie v záhlaví: apachetearTOPlist